Тернопільщина з літа може мати два професійні клуби ᐉ UA-Футбол

Общие новости

13.04.2011
среда
17:21
Тернопільщина з літа може мати два професійні клуби
Рейтинг публикации

Цілком ймовірно, що незабаром любителі футболу Тернопільщини можуть побачити перше в історії тернопільське дербі. Це стало відомо після того, як Тернопільська міська рада прийняла концептуальне рішення заявити ФК «Тернопіль» на участь у чемпіонаті України серед команд другої ліги.

– Так, справді ми подали відповідну заявку в ФФУ, – повідомив «Номер один» мер Тернополя Сергій Надал. – Що таке на сьогоднішній день ФК «Нива»? Це приватна комерційна структура з величезними боргами, команда якої не показує якісної гри, відповідно не тішить тернопільського вболівальника. У Тернополі ж є перспективна команда ФК «Тернопіль», яка практично повністю утримується за рахунок міського бюджету і має позитивні результати виступів на різних футбольних аренах. Ця команда досягла того рівня, щоб представляти Тернопіль у професійній лізі. Підтримує мера і його заступник з гуманітарних питань Леонід Бицюра.

– При всій повазі до «Нива» на сьогоднішній день в неї залишилася тільки історія. Ми зацікавлені в тому, щоб футбол у Тернополі розвивався і вважаємо, що муніципальний клуб «Тернопіль», перерісши аматорський рівень, може гідно представляти обласний центр у другій лізі. До того ж останній контрольний матч між «Нивою» та ФК «Тернопіль» яскраво продемонстрував, яка команда на сьогоднішній день сильніша (у спарингу муніципали переграли «нивівців» 3:1 – авт.).

Щоб виступати у професійній лізі, необхідно пройти атестацію. Для її проходження на минулому тижні до ФФУ їздили представники ФК «Тернопіль», однак, як стало відомо «Номер один», візит до Києва не був результативним. Перший віце-президент ФФУ Сергій Стороженко відмовив муніципалам через ряд причин. Керівництво клубу не хоче розголошувати причин, через які ФК «Тернопіль» не був допущений до атестації, та все ж можна передбачити, що їх було кілька. По-перше, пройшли терміни подачі заявки на атестацію (атестація перебуває на контролі в УЄФА), по-друге, у ФК «Тернопіль» не було візи на участь у професійних змаганнях обласної федерації футболу (печатка Тернопільської міської федерації футболу в ФФУ до уваги не береться) і, по-третє, була інша, третя сторона, яка не хоче бачити в Тернополі конкурента «Ниві» (люді, які нині працюють на ФК «Нива», мають тісні зв’язки з президентом ФФУ Г. Суркісом).

Якщо ФК «Тернопіль» наразі відмовлено у проходженні атестації, то ФК «Нива» її таки з перемінним успіхом проходить.

«Номер один» спробувала проаналізувати, які нині мають стартові умови два тернопільських футбольних клуби, що проходять жорсткий відбір у ФФУ за право грати з наступного сезону в лізі майстрів.

Склад команди. Кадровий потенціал у команд різний. Якщо «Нива» тільки місяць тому приступила до тренувань, то муніципали ще з січня тренуються і не припинють до цього часу. Відповідно про зіграність гравців «Ниви» сьогодні важко говорити. До того ж у команду влилося багато нових футболістів, які, за великим рахунком, жодного контрольного матчу разом не зіграли. Чого не скажеш про ФК «Тернопіль», які понад три місяці обкатують склад, проводять контрольні спаринги та вже навіть встигли зіграти перший офіційний матч у студентській лізі з чернівецькими студентами (на момент підписання газети до друку його результат ще не був відомим). Єдиний мінус у кадровому потенціалі команди те, що її залишили три ключові футболісти – Ціх, Дубчак, Клекот, однак якщо ФК «Тернопіль» таки здобуде право виступати у професійному чемпіонаті, цих гравців тренери обіцяють повернути.

Тренерський склад. Коучем «Ниви» у черговий раз став Ігор Біскуп. Він хоча відома й авторитетна людина в українському футболі, однак великих успіхів на тренерській ниві не здобув. «Нива» під його керівництвом завжди пасла задніх, а аматорський «Агро-Збруч» минулоріч в обласному чемпіонаті при хорошому підборі виконавців посів лише четверте місце. Натомість тренери ФК «Тернопіль» Василь Івегеш та Анатолій Назаренко мають позитивні результати роботи як з професійними командами України, так і з-за кордону. А останніх 10 років показали, як з нікому не відомих дітей можна зліпити боєздатну команду, яка за останні чотири роки повигравала все, що тільки можна, на аматорському рівні.

Інфраструктура. У власності ФК «Нива» важко нині щось знайти (та й клуб як такий фактично існує на папері). Зокрема, навчально-тренувальна база у В. Гаях знаходиться у власності обласної ради, тренувальне поле у Товстолузі належить сільській громаді, автобус «Богдан» – під арештом, стадіон – власність міськради. Відомо, що у ФК «Нива» приводять до пуття документи по стадіону в с. В. Гаї на предмет його відповідності до проведення матчів майстрівських команд.

– Не уявляю, як керівники ФК «Нива» збираються проводити домашні матчі на центральному стадіоні, адже щодня там відбуваються ремонті роботи. Хто відповідатиме за безпеку глядачів? – знизує плечима С. Надал.

Натомість у муніципального клубу на завершенні відкриття тренувальної бази в Пронятині з великим трав’яним тренувальним полем, штучним майданчиком, сауною, душовими... Зі стадіоном після завершення реконструкції теж проблем немає, у планах керівництва міста придбання автобуса для потреб усіх спортсменів Тернополя, в тому числі і для футболістів.

Резерв. Немає у ФК «Нива» і власної школи, звідки можна було б черпати резерв. ДЮСШ з футболу фінансується з міського бюджету, відповідно це в першу чергу потенційні гравці ФК «Тернопіль», а не «Ниви». А те, що кожного року при проходженні атестації керівники ФК «Нива» просять підписати угоди про співробітництво – це жест доброї волі з боку дирекції дитячо-юнацької школи. А між тим, в муніципального клубу є ще одне джерело для підготовки резерву – вихованці школи-ліцею, кращі з яких отримують змогу здобувати вищу освіту в педагогічному університеті та грати у ФК «Тернопіль».

Фінанси. Кожного сезону керівництво ФК «Нива» ходить з простягнутою рукою. Цього разу їм допоміг тернопільський губернатор, який пообіцяв надати 380 тис. грн. для того, щоб команда завершила сезон-2010/11. Наразі відомо лише про 85 тис, грн., які передбачено використати для потреб «Ниви» з коштів на програму розвитку футболу. Де візьмуться решта коштів – невідомо. На найближчій сесії облради питання з фінансування «Ниви» не стоїть, до того ж більшість депутатів ради – представники ВО «Свобода», які належать до тієї ж партії, що й мер Тернополя Сергій Надал, відповідно вони теж можуть стати на сторону ФК «Тернопіль» у питанні його фінансування або ж поділять гроші між двома футбольними клубами. «Ниві» ж залишається сподіватися на меценатів.

– Якщо говорити про фінансування, то місту вигідніше фінансувати власну команду, аніж приватний футбольний клуб, – зазначив мер Тернополя.

У місті вже підрахували в стільки обійдеться утримання ФК «Тернопіль».

– Ми порахували, що бюджет ФК «Тернопіль» у другій лізі в п’ять разів менший, ніж той, про який говорять особи з керівного середовища «Ниви», – зазначив Л. Бицюра. – На сезон ФК «Тернопіль» потрібно до 2 млн. грн., в той час як у «Ниві» говорять про 8-10 млн. грн.

Вболівальники. Єдиний відчутний козир у «Ниви» – це її вболівальники. Хоча фанати в останньому чемпіонаті не настільки активні, як раніше (скажімо, коли команда виходила в першу ліги), але їх все-таки більше, ніж тих, які відвідують матчі за участю муніципального клубу. Бренд «Ниви» відомий на всю Україні і на нього, як би команда не грали, глядачі будуть ходити. В цьому плані керівникам ФК «Тернопіль» ще треба багато працювати.

Коментар:

Сергій Шиманський, головний тренер «Ниви» 2005, 2010 рр.:

– Для розвитку футболу в Тернополі великим плюсом є те, що наші вихованці будуть мати можливість виступати у лізі майстрів і право вибору з двох команд, а не шукати щастя в інших клубах. Але закрадається думка, чи буде порядок хоча б в одній команді? Чи буде на професійному рівні інфраструктура, тренерський, керівний, медичний, юридичний склади? Моя думка: потрібно зробити одну сильну, конкурентоспроможну команду, яка б ставила за мету вихід у Прем’єр-лігу і в якій на головних ролях були б тернопільські вихованці!

Василь Матвійків, тренер футбольної команди «Соколята»:

– Для тернополян є одна команда – “Нива”, а інша буде не дуже вдалим клоном. Історію не можна ігнорувати. Все-таки “Нива” – це бренд. В якійсь мірі це символ міста, а символами потрібно дорожити. В Тернополі потрібно реорганізовувати весь футбол. І якщо створення іншої команди в другій лізі розглядати як перспективу вибудови нової структури, основа якої – масовий футбол (школа, вузи, колективи фізкультури, громадські організації тощо), а вершина – команда майстрів першої чи Премєр-ліги, де мають можливість вдосконалювати свою майстерність кращі футболісти нашого краю – звичайно, це позитив.

Читайте самые интересные новости футбола в Telegram, Facebook и Viber
Подписывайтесь на наш канал YouTube
Оцените этот материал
Голосов 1
Источник: galsports.com
Загрузка...
Реклама
Авторизуйтесь на сайте, для того чтобы голосовать.
Комментарии (24)
Войдите, чтобы оставлять комментарии. Войти
dovguj (lviv)
Краще один клуб, але нормальний боєздатний, ніж купу злиденних команд.
Ответить
0
0
opillja (Франківськ)
Заголовок обнадійливий. Але коли прочитав статтю, то зрозумів, що все зводиться до паплюження Ниви. Все зводиться до жалюгідної інфраструтури Ниви, а де ж стадіон, тренувальна база самого ФК Тернопіль нічого не вказано Політика а не футбол
Ответить
0
0
vitaxa1010 (Алчевск)
Хотя, если это делается в политическом контексте, то, это путь в никуда...
Ответить
0
0
vitaxa1010 (Алчевск)
ВО Свбода - молодці. Розвивають футбол. Flakelf (Kiew) 13.04.11 18:21 Не пиши ерунды. ВО Свобода хорошо развивает свои языки, а футбол развивает мэр Тернополя. Дай Бог, чтобы это, было не только на бумаге!
Ответить
0
0
ігор868686 (Тернопіль)
yaspas74 (тернопіль) 13.04.11 20:35 Та їздили уроди в Київ, хотіли заявитись, не змогли, ну і зашибісь. фк тернопіль це самий пидирастичний клуб в області з таким же керівництвом. В статі все описано красіво, а насправді все далеко не так. Ненавджу фк тернопіль з його керівництвом, ненавиджу всю свободівську владу (за яку сам баран голосував). Такий бренд хочуть втопопити ідіоти, хай ще озеро висушать, Танцорова на метал здадуть і змінять назву на Терножопіль. Не можу дочекатись слідуючих виборів коли їх всіх разом уберуть - люди не сліпі все бачуть.
Ответить
0
0
yaspas74 (тернопіль)
Не вірю що з цього щось вийде.Нажаль немає в Тернополі Грошовитих фанатів з хорошими амбіціями,а без вкладень нікуди.А про дербі Тернополя не більше,як черговий піар влади і ніякого підгрунтя.
Ответить
0
0
ОлегС (Кировоград)
А не краще тій же міськ раді надати допомогу Ниві і не вигадувати велосипед. Доля других команд відома. Вони зрештою не потрібні вболівальникам і потім зникають. Останній приклад це Олімпік з Кіровограда, який вмступав у 2 лізі і який вболівальники Зірки не сприйняли що стало потім всім відомо реанімували Зірку. Якщо Тернопіль хоче спробувати нехай так і буде. Тож створювати Фк Тернопіль як альтернативу Ниві не доцільно тим більш, що місто невелике і дві команди не потягне.
Ответить
0
0
Yurk0 (Тернопіль)
ФК Нива - Партія регіонів ФК Тернопіль - Свобода Якщо футбол змішати з політикою - нічого доброго з цього не получиться. Тільки губернатор(ПР) сказав, що знайдуть кошти для Ниви на цей сезон, його заступник(ПР) сказав, що спонсорами стануть - великі сільгоспвиробники.Почався хоч якийсь рух в Ниві. А мер-свободівець мабуть вирішив як ж він буде співпрацювати з регіоналами. баран.
Ответить
0
0
ІгорОк (Ukraine)
дивна статейка.добре що утворується нова команда яка нібито колись зможе предствляти тернопільський фубол не тільки на аматорському рівні,але до чого тут ФК Нива?невже для чого щоб піднятися самому потрібно когось опустити і обгадити? ФК Нива це команда з історією і вболівальниками на відміну від ФК Тернопіль. З такими починаннями нічого з ФК Тернопіль,тим більше утримувати футбольну команду за міські гроші-нерозумно.дороги краще зробити чим всунути грошей не зрощуміло в яку команду щоб потім через декілька років сказати що не вистачає грошей
Ответить
0
0
diso (Севастополь-Киев)
не, если за счет местного бюджета, то это тупиковый путь, и долго новое детище не протянет
Ответить
0
0
Kanol (Киев)
Solliden (Lwow) Взагалі-то правильно не \"професійних\", а \"професіональних\". І куди ділися \"Енергетик\", \"Прикарпаття\", \"Львів\", \"Верес\"?
Ответить
0
0
Шахтер77 (Донецк)
да вы с нивой бы разобрались !Была одна полуголодная команда - теперь будет две !
Ответить
0
0
viajador (Lutsk)
Перепрошую, Бицюра то прізвище?
Ответить
0
0
Франко (івано-франківськ)
Івано-Франківськ через це вже проходив. у нас були і Факел, і Чорногора, і Спартак з Прикарпаттям. Як бачимо нічого з того не вийшло.( Хочеться побажати Тернополю відродити саме Ниву, а не якісь напівфабрикати
Ответить
0
0
West Side (Ужгород)
Да уж,вместо того,чтоб объединить усилия власти и бизнеса в одном направлении,каждый тянет одеяло на себя.В итоге что те,что те будут внизу второй лиги.Идиотизм украинского футбола ,да и не столько футбола..
Ответить
0
0
Flakelf (Kiew)
ВО Свбода - молодці. Розвивають футбол.
Ответить
0
0
матадор (Хорол)
Это только на бумаге будут профи,а на самом деле,аматоры еще те.
Ответить
0
0
silinfire (Корець)
Дуже перспективна команда, якщо та що я думаю!Вона походу грала в аматорській лізі, основа складається з чемпіонів Європи серед студентів, а на аматорах вродь заняли 3 чи 4 місце!Бачив їхню гру в Житомирській області, програючи 2-0, за 15 хв. вколотили 3 гола і перемогли!
Ответить
0
0
George_D (Харьков)
А как ее подтянуть? Сказано же, что сейчас Нива Т - частное коммерческое предприятие. Поэтому подтягивать должен хозяин. Ну не государство же? Если не может этот хозяин, пусть продает тому, кто может и главное хочет! Например, пусть продаст Ниву Городской громаде Тернополя. Вспомните, что с Металлистом было до Ярославского. Хозяев было много, но у всех у них желания поднимать команду на новые высоты не было. Вот и болтались в первой лиге.
Ответить
0
0
Scalp (Кировоград)
На найближчій сесії облради питання з фінансування «Ниви» не стоїть, до того ж більшість депутатів ради – представники ВО «Свобода», які належать до тієї ж партії, що й мер Тернополя Сергій Надал, відповідно вони теж можуть стати на сторону ФК «Тернопіль» у питанні його фінансування або ж поділять гроші між двома футбольними клубами. ***** грязные политиканы... мои соболезнования болельщикам Нивы.
Ответить
0
0
Басяк (Рио-де-Жмеринка)
pantela (Винница) 13.04.11 17:40 согласен Каждый тянет «одеяло на себя» поэтому в Тернополе никогда и не будет сильной команды уровня Премьер-лиги...А были времена,ах.....
Ответить
0
0
Днепр-форэва!!! (Днепропетровск)
можно и десяток клубов )))
Ответить
0
0
Solliden (Lwow)
Оооооооооооо!!! Захід по трохи продвігається, ато крім Карпат, Волині і Закарпаття нікого немає з професійних команд
Ответить
0
0
pantela (Винница)
а не проще НивуТ подтянуть????
Ответить
0
0
 

© UA-Футбол 2002-2018.
Все права на материалы, находящиеся на сайте www.ua-football.com, охраняются в соответствии с законодательством Украины.
Материалы сайта предназначены для лиц старше 18 лет (18+).
Пишите нам: [email protected]


Продолжая просматривать www.ua-football.com, вы подтверждаете, что соглашаетесь c Политикой конфиденциальности
Согласен