За якими правилами грають на Одещині?. 30-03-2012 Общие новости - UA-футбол

Общие новости

Общие новости
30.03.2012
пятница
15:10
За якими правилами грають на Одещині?
Рейтинг публикации

Як стало відомо, більшість членів виконкому Федерації футболу Одесь-кої області провела позачергове засідання, на якому підготувала письмову вимогу до свого керівника, голови ФФ Одеської області Петра Найди – скликати засідання виконкому цієї організації. Мета такого заходу — звернути увагу на стан футболу в цьому краї, а також на питання легітимності проведення усіх змагань під егідою ФФОО. Пов’язано це з тим, що між обласною федерацією футболу та Управлінням у справах фізичної культури та спорту Одеської облдержадміністрації відсутній договір про співпрацю. Така угода, нагадаємо, дозволила б проводити заходи на кшталт чемпіонату та Кубка області, турніру «Шкіряний м’яч тощо на території Одещини.

Що турбує більшість?

Проблеми, які схвилювали більшість членів місцевого виконкому і відтак стали поштовхом до проведення подібних заходів, його ініціативна група виклала у зверненні до футбольної громадськості Одеської області. Йдеться про таке. З моменту, коли чинний голова ФФОО Петро Найда став її керівником, відбулося планомірне скорочення кількості команд, що брали участь у чемпіонаті та Кубку області (з 18 – 2001-го до 6 – 2011-го), перестала проводитися першість області серед юнаків — дублюючих складів команд-учасниць у чемпіонаті області (навіть попри те, що делегати звітно-виборної конференції у жовтні 2010-го проголосували за проведення з 2011 року цих змагань), втрачено контроль над проведенням та організацією змагань на призи клубу «Шкіряний м’яч», припинилася робота по вихованню обласних арбітрів (останніми роками матчі чемпіонату та Кубка області проводять виключно одеські арбітри).

Далі говориться про те, що чемпіонат області на сьогодні є нелегітимним, позаяк регламент змагань останні роки не узгоджується і не затверджується Управлінням у справах фізичної культури та спорту облдержадміністрації, що вже є грубим порушенням угоди про взаємне співробітництво. Команди укомплектовані гравцями-одеситами, що є невиконанням рішення виконкому ФФУ від липня 2010 року про заборону футболістам-аматорам виступати у змаганнях на території України більше, ніж за одну команду. Хоча, як нагадують одинадцять членів виконкому ФФОО, сам Петро Найда – як член виконкому ФФУ – голосував за нього.

Ще одне питання, на якому акцентує увагу група членів виконкому ФФОО — це вирішення головою ФФ Одеської області важливих питань, зокрема, кадрових, самостійно, а не через виконком (як того вимагає Статут ФФОО), тобто авторитарно.

Під таким зверненням до футбольної громадськості поставили свої підписи вся більшість, серед яких, зокрема, Віктор Гришко (заступник голови ФФОО, голова ФФ Одеси та майстер спорту СРСР); Георгій Городенко (1-й заступник ФФОО, майстер спорту СРСР), Петро Чилібі (заступник голови ФФОО, президент Федерації міні-футболу Одеси, головний тренер ветеранської збірної України, багаторазовий чемпіон України, майстер спорту СРСР); Володимир Копяк (заступник голови ФФОО, президент Асоціації міні-футболу Одеської області, віце-президент Асоціації міні-футболу України); Анатолій Плевако (начальник обласного управління з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти, науки, молоді та спорту України); Петро Жирнов (віце-президент Федерації міні-футболу і Асоціації сільського футболу Одеської області) та інші.

Засідання — онлайн

Під час зустрічі акцентувалася увага на численних порушеннях го-ловою ФФОО Петром Найдою норм регламенту ФФУ та статутних норм обласної федерації футболу, а також на тому, що будь-які спроби 11 членів виконкому обласної федерації діяти у правовому полі наштовхувалися на небажання керівництва ФФОО йти на діалог — на засідання виконкомів їх не запрошували, офіційні листи поверталися.

Виступаючи на засіданні, заступник голови ФФОО Володимир Копяк поінформував членів виконкому про те, що більшість колективних членів обласної федерації на своїх виконкомах, президіях, радах ухвалили рішення: вимагати скликання позачергової Конференції ФФОО, на якій буде порушено питання про недовіру голові Одеської обласної федерації футболу Петрові Найді.

Насамкінець було вирішено направити пану Найді протокол засідання з вимогами скликання позачергового виконкому ФФ Одеської області і внесення туди питання про підбиття підсумків проведеної роботи за 2011 рік.

Різні погляди на одну проблему

Петро ЧИЛІБІ (на фото), заступник голови ФФОО, президент Федерації міні-футболу Одеси, головний тренер ветеранської збірної України, майстер спорту СРСР:

— Ми домагаємося ані більше, ані менше того, щоб висловити недовіру керівництву Федерації футболу Одеської області, зокрема, голові федерації Петрові Найді та виконавчому директору Яну Кравцю.

Керівництво ФФОО поводиться як автономна організація, яка не визнає футбольних законів, і ось вам приклади. КДК обласної федерації за червоні картки або перебір жовтих карток призначає не дискваліфікації гравцям, а – штрафи! Тобто клуб платить гроші, і футболіст не пропускає наступний один чи кілька матчів! Де таке бачено? Простими словами, гравець може побити арбітра, вболівальників тощо, сплатити кошти і вже в наступному матчі виходити і грати? А ось куди ці кошти йдуть — невідомо. Справді, команди не сплачують заявкових внесків, але це не особиста заслуга Найди.

Далі — перед членами виконкому Одеської обласної федерації не проводиться фінансове звітування. Виявилося, що періодично Федерація футболу України перераховує обласним федераціям кошти на розвиток місцевого футболу, але перед нами ніхто про це не звітував. Ми взагалі не знаємо, куди поділися ці кошти.

Можна назвати чимало подібних моментів, які вже набридли колектив-ним членам ФФОО і заважають розвитку місцевого футболу.

Георгій ГОРОДЕНКО, заступник голови Одеської обласної ФФ:

— Ось уже впродовж року нас не запрошують на засідання виконкому ФФОО. До того ж, пішли чутки, що нас, чотирьох заступників пана Найди, вивели зі складу виконкому. По-перше, це неправомірно, по-друге, ми вбачаємо у цьому те, що керівництво обласної федерації не може збирати потрібну йому більшість в ухваленні потрібних саме йому рішень. Водночас втрачається і кворум (тобто мінімальна кількість необхідних учасників виконкому), а отже, всі наступні рішення без нього є нелегітимні.

Петро НАЙДА , голова Одеської обласної ФФ:

— Це було зібрання людей, які хочуть мати вигоду від футболу. Я такого робити не хочу. У футбол потрібно вкладати, а не наживатися на ньому. Врятування «Чорноморця» свого часу (йдеться про ситуацію у 90-і роки) — моя заслуга, я його взяв у скрутні часи, фінансував, це можуть підтвердити ветерани одеської команди.

Сьогодні проти мене виступають люди, на кшталт Володимира Копяка, які нехай краще розкажуть, як вони брали хабарі, у той час, як я ні з кого не взяв жодної зайвої копійки. Наприклад, сьогодні учасники змагань чемпіонату області не платять заявкових внесків.

Я не впав з неба, а чесно обраний виконкомом (одноголосно) президен-том ФФ Одеської області. Що я порушував? У чому мене можна звинувачувати? У тому, що я не брав хабарів?

Я готовий скликати виконком Федерації футболу області, але запрошу туди ветеранів одеського футболу і членів виконкому ФФУ. Навіть тих, які зараз по-інший бік барикад від Григорія Суркіса (вони знають, про кого мова). Ось тоді побачимо, хто буде правий. Їх нудитиме від того засідання. Усі ці дії — цілеспрямована акція проти людей, які по-справжньому захищають футбол.

Юрій ПОВОЛОЦЬКИЙ, начальник управління фізичної культури та спорту Одеської облдержадміністрації:

— Термін угоди між Одеською обласною федерацією футболу і нашим управлінням вже завершився. ФФОО працювала автономно і не виконувала умови цього договору. На жаль, ми працювали самі по собі, і вони також.

Як керівник обласного спортивного управління, шкодую, що футбольна спільнота Одещини розкололася. І, як член виконкому ФФОО, вважаю, що треба всім зустрітися та розібратися у ситуації, керуючись Статутом нашої організації та, передовсім, інтересами колективних членів обласної федерації.

Замість висновку

Наразі зібрано протоколи засідань виконкомів, президій, рад 24-х із 31-ї районних федерацій та асоційованих членів, у яких висловлено недовіру керівництву ФФОО. Відтак, згідно зі Статутом федерації, на письмову вимогу щонайменше двох третин її колективних членів за два тижні має бути скликане повноважне засідання виконкому обласної федерації футболу, на якому буде розглянуто найважливіші питання щодо діяльності та розвитку футболу та визначено дату позачергової звітно-виборної конференції ФФОО. Ми ж чекатимемо розвитку подій. Далі – точно буде.

Читайте самые интересные новости футбола в Facebook и Viber
Оцените этот материал
Голосов 1
Источник: Олексій Комаровський, спеціальний кореспондент "Українського футболу" з Одеси
Загрузка...
Подождите, пожалуйста, идет загрузка комментариев

 

© UA-Футбол 2002-2017.
Все права на материалы, находящиеся на сайте www.ua-football.com, охраняются в соответствии с законодательством Украины.
При любом использовании материалов сайта, гиперссылка на UA-Футбол обязательна.
Пишите нам: info@ua-football.com