Франция
Франция

Франция - результаты и расписание матчей, турнирная таблица, новости.

"Купи – продай". Трансферне літо Ліги 1


Все про літні трансфери представників французької Ліги 1

"Купи – продай". Трансферне літо Ліги 1


Літнє трансферне вікно зачинилось – саме час підводити підсумки. У футбольній Франції фінансова ситуація є такою, яка зводить до мінімуму можливості місцевих клубів здійснювати гучні трансфери "на імпорт". Винятком, звичайно, є ПСЖ та "Монако", які в це міжсезоння провернутими угодами сколихнули Європу. Втім, були й інші цікаві трансфери. Пропонуємо поглянути на ситуацію з фінансової точки зору і відзначити вміння/невміння команд дотримуватись принципу ціна-якість.

Примітка: суми трансферів наведені за даними авторитетного ресурсу leguipe.fr

- "Монако". Придбання – на 166.2 млн. євро; продаж – на 5.25 млн. євро

"Монако", звичайно, за підсумками цієї трансферної кампанії зайшов у "глибокий мінус". "Монегасків" зрозуміти можна – цілі перед колективом найвищі, а зі старим багажем досягнути їх було б нереально. Голодні до перемог "монегаски" провернули кілька дійсно гучних за європейськими мірками трансферів. В першу чергу - мається на увазі перехід з мадридського "Атлетико" Радамеля Фалькао, за якого Дмитро Риболовьєв не пошкодував викласти 60 мільйонів євро.

Хамес Родрігес із "Порту" прийшов за суму, рівну 45 мільйонам європейської валюти, Жоау Моутінью – з того ж таки "Порту" – за 25 мільйонів. На цьому, здавалось, "монегаски" з трансферами, рівними двозначній сумі, зупиняться. Але ближче до закриття вікна Клаудіо Раньєрі отримав у своє розпорядження ще одного новачка – тріумфатора молодіжного Чемпіонату Світу-2013 у складі молодіжної збірної Франції Жоффрея Кондогбію. Талановитий опорник обійшовся "Монако" в 20 мільйонів євро, що в порівняння з сумою, яка була викладена за колегу Кондогбії за амплуа – Жеремі Тулалана – не йде. Жеремі прийшов теж із іспанської Прімери (з "Малаги" за 5 млн.). Додаємо до цього ще екс-захисника хіхонського "Спортинга" Борху Лопеса (2.2 млн. євро) – і маємо суму (157.2 мільйонів євро), на яку цього літа поповнились бюджети піренейських команд саме через "голод" "Монако".

Потрусили трохи "монегаски" і внутрішній – французький – ринок. Хоча, тут вже Дмитро Риболовьєв і компанія старались не переплачувати. Втім, до прикладу, 5 мільйонів за форварда Антоні Мартьяля, який то і в "Ліоні" не був основним і якому, по суті, в першу команду "Монако" шлях теж зачинений, бачиться нічим іншим, як марнотратством. За талановитого і перспективного Ніколя Ізіму-Міріна "Валансьєну" дісталось 4 мільйони євро – купувати гравців на перспективу за таку суму у Франції можуть дозволити собі одиниці.

"На експорт" "Монако" працював багато, втім, суми, що була вилучена за продаж гравців, вистачило б хіба що на амуніцію новачкам. Команду покинуло більше двадцяти футболістів (з урахуванням "транзитних" – таких як Гаетано Монакелло), але грошова компенсація дісталась "монегаскам" тільки за двох. Один з минулорічних лідерів колективу – Ібраіма Туре – перебрався до ОАЕ за 3.75 мільйони євро, а "Олімпіакос" забрав до себе Карла Меджані за півтора мільйона європейської валюти.

- ПСЖ. Придбання – на 111 млн. євро; продаж – на 27 млн. євро

Понад сто мільйонів євро на трансфери потратив ще один клуб – ПСЖ. Столичні, при цьому, підсилювались не масово, як "Монако", а "крапково". От тільки "крапки" ці вийшли аж надто жирними.

64 мільйони євро – стільки Насер аль-Хелаіфі заплатив за Едінсона Кавані, на якого полювали майже всі провідні клуби Європи. Трансфер уругвайця став найдорожчим в історії Ліги 1. Прийшов Едінсон до ПСЖ в часи перебудови. Перебудови, в першу чергу, тренерської. Кавані було б простіше знайти себе у Парижі, якби командою керував ще Карло Анчелотті, який із зірками спільну мову знаходити вміє ідеально. Мудрий італієць створив би гармонійний для Парижу і вбивчий для суперників дует Кавані-Ібрагімович. А так, існує ризик, що "важковаговики" в одній команді не зіграються. Хоча, в роль "приборкувача зірок" наполегливо намагається увійти Лоран Блан. До честі француза – поки що зі своїми функціями він справляється добре. Принаймні, місце на полі знаходиться обом монстрам-нападникам, хоча результативність трохи накульгує: три голи на двох в чотирьох матчах.

"Купи – продай". Трансферне літо Ліги 1 - изображение 1

Якщо "Монако" висмикував зірок і зірочок з іспанської Прімери, то ПСЖ обрав для себе Серію А. Слідом за Кавані, з Італії до Парижу переїхав 32-мільйонний центральний захисник Маркіньос. Поки що, щоправда, екс-гравець "Роми" за ПСЖ не зіграв жодної хвилини.

"Купи – продай". Трансферне літо Ліги 1 - изображение 2

Ну а втретє парижани гучно прогриміли, коли підписали чи не найталановитішого лівого захисника французької першості Лукаса Діня. "Лілль" дістав за свого колишнього лідера 15 мільйонів євро, а ПСЖ в особі Лукаса знайшов гідну заміну Максвелу, який з роками не молодіє.

Ще одна відмінність у веденні трансферної кампанії між ПСЖ та "Монако" полягає в тому, що парижани, крім гучних придбань, ще й вигідно продали пару своїх виконавців. Це зрозуміло – футболісти, які не проходили в основу паризького гранду, підсилили б будь-який європейський середняк, а то й топ-клуб. Від того – й попит. Зокрема, за 8 мільйонів до "Севільї" перебрався нападник Кевін Гамейро, якого Карло Анчелотті в минулому сезоні використовував в ролі джокера, а от за відвертого запасного – Мамаду Сахо – парижани виручили в "Ліперпуля" 19 мільйонів євровалюти. Одним словом, кампанію столичні провели на дуже високому рівні, продемонструвавши не тільки свою купівельну спроможність, а й вміння вигідно продати непотрібний товар.

- "Марсель". Придбання – на 41.7 млн. євро; продаж - -//-

Якщо "Монако" та ПСЖ трансферами сколихнули цілу Європу, то "Марсель" – тільки Францію. Провансальці зібрали вершки. Жанеллі Імбулі уже пророчать велике майбутнє і, варто сказати – небезпідставно. Молодий гравець ідеально відповідає жанру опорного півзахисника, а разом зі стилем гри "Марселя" та довірою Елі Бопа – екс-лідер "Генгама", за якого бретонці дістали 7.5 мільйонів євро, має реальні шанси вирости у висококласного виконавця.

А от Дімітрі Пайєту уже доводити нічого не потрібно. Це приклад того, що поняття адаптації у футболі є трохи "роздутим". Дімітрі шикарно, іноді – феєрично виглядав минулого сезону в "Ліллі" – так само вінгер почав і в "Марселі". Три голи в чотирьох матчах – 8.7 мільйонів, які "Марсель" заплатив "Ліллю", Дімітрі почав відпрацьовувати дуже сумлінно.

"Купи – продай". Трансферне літо Ліги 1 - изображение 3

А от у Флорана Товена все ще попереду. "Доги" за талановитого нападника, який минулого сезону виступав на правах оренди за "Бастію" і відзначився за корсиканців десятьма голами, отримали 15 мільйонів. Офіційно команди трансфер оформили в останні години вікна, тому в Товена ще не було можливості особисто довести Елі Бопу свою профпридатність.

Ще три трансфери провансальці здійснили за цілком помірні суми. 2.5 мільйони євро ("Евіану") за Сабера Хеліфу – це, взагалі, успіх. Нападник в розквіті сил і на підміну, а деколи – на допомогу - Жиньяку – те що треба. Маріо Леміна та Бенджамін Менді обійшлись "Марселю" у 8 мільйонів євро – по чотири за кожного ("Лорьяну" та "Гавру" відповідно). Обох Елі Боп поступово підпускає до основи.

На продажі гравців "Марсель" не заробив ні копійки, хіба що зарплатну відомість розвантажив, віддавши в оренди кількох виконавців, а також відпустивши декого як вільного агента. Відзначимо відходи Моргана Амальфітано до "Вест Бромвіча", а Муду Сугу – до "Евіана".

- "Сент-Етьєн". Придбання - на 13.5 млн. євро; продаж – на 23 млн. євро

Про трансферну кампанію "Сент-Етьєна", звичайно, варто говорити, в першу чергу, в аспекті втрат. Кращий гравець команди, її лідер і натхненник П’ьєр-Емерік Обамеянг за 13 мільйонів євро (дуже помірна ціна, погодьтесь) подався до "Боруссії" дортмундської, а вже в останні години вікна покинув "Жеффруа-Гішар" і Жошуа Гілавогі. За 22-річного француза мадридський "Атлетико" не пошкодував викласти 10 мільйонів євровалюти.

Зрозуміло, що "зелені" були вимушені виручені гроші потратити на придбання – на плаву триматись потрібно. Поль Бесс, за якого "Брест" отримав 1 млн. євро – став справжньою знахідкою "зелених". Поки що – так – захисник не зіграв за "стефануа" жодного матчу, але Крістоф Гальтьє на Бесса розраховує – це точно.

"Купи – продай". Трансферне літо Ліги 1 - изображение 4

Бенжамен Корньє вже відпрацьовує три мільйони, які були за нього заплачені "Лорьяну", а Мевлют Ердінч досить несподівано і в останній момент змінив "Ренн" на "Сент-Етьєн". Дійсно, нападник "зеленим" був потрібним, так як без Брандао, якого часто мучать травми, справи в атаці давались дуже складно. Турок свій бомбардирський хист показав ще в "Ренні" – тому 4.5 млн. євро за нього – нормальна ціна.

Ну а найбільшою зіркою "Сент-Етьєна", якщо судити суто за сумою трансферну, в це вікно став Франк Табану, за якого "Тулуза" отримала 5 мільйонів. В цілому, "стефануа" трансферною кампанією можуть бути задоволені. Так, пішов Обамеянг, але габонця було вже не спинити. Єдине – так це сума відступних, яка бачиться, м’яко кажучи, не надто гідною за такого гравця. Гілавогі системовизначальним футболістом не був. На їх місце прийшли доволі якісні гравці, які б мали втримати "Сент-Етьєн" на колишньому рівні.

- "Тулуза". Придбання – на 8.5 млн. євро; продаж – на 21 млн. євро

Активно вела себе на трансферному ринку й "Тулуза". "Фіолетові" купували, і продавали. В підсумку – вийшли ще в "плюс".

Це стало можливим, в першу чергу, через продажу до "Тоттенхема" своєї зірки Етьєна Капуе. 14 мільйонів прийшло на банківський рахунок "малюків" від "шпор". Додаємо до цього ще 5 – за Табану, і два – за Шейха М'Бенге (перейшов до "Ренна") – маємо 21 мільйон євро. Дуже непогано. Інша справа – ким "Тулуза" гратиме? Повернувся до ПСЖ ще й Адріен Рабіо…

"Купи – продай". Трансферне літо Ліги 1 - изображение 5

Підсилення "фіолетові" шукали за межами Франції. Одним з критеріїв, за яким підбирали гравців до "Тулузи" – була ціна. "Малюки" не придбали жодного гравця за суму, більшу двох мільйонів євро. Саме за "двійку" до Франції прийшли Абель Агілар із "Еркулеса", Мартін Брайтвейт – із "Есбьєрга", Оскар Трехо – із хіхонського "Спортинга". За Уроша Спаіча "фіолетові" "Црвеній Звезді" заплатили 1.5 мільйони, а за Франкоса Мубандже "Сервету" – мільйон. Алену Казанові тепер потрібно навести з усім цим порядок і допомогти новачкам швидко влитись в команду.

- "Бордо". Придбання – на 3.5 млн. євро; продаж – на 10 млн. євро

Франсіс Жийо, звичайно, трансферного вікна боявся мов вогню. Наставник й так весь минулий сезон те й робив, що латав дірки у складі, витискав із підопічних всі соки, а також експериментував від безвихідності. В "Бордо" були серйозні проблеми з комплектацією, а цього літа вони ще більше загострились.

Звісно, клуб збагатився за підсумками кампанії на 6.5 мільйонів євро – але як виступати на двох фронтах? Бенуа Тремуліанс за 7 мільйонів перейшов до "Динамо", а йому на зміну був придбаний в Аргентині Лукас Орбан (за 3.5 млн. євро). Не рівноцінний, звісно, обмін зі спортивної точки зору. Придбання на Орбані, власне, й завершились – вільні агенти та повернені з оренд навряд чи сильно стануть в нагоді Франсісу Жийо. Міг би знадобитись Антоні Модест, який повернувся з відрядження з "Бастії", але тут же нападник був проданий у "Хоффенхайм" за три мільйони євро – на цьому й завершили. Хоча, варто ще згадати Ярослава Плашіла, який відправився в оренду до "Катанії" – подивимось, як буде з ситуації вибиратися "Бордо".

- "Реймс". Придбання – на 3.5 млн. євро; продаж – -//-

"Реймс", звичайно, на трансферах виграв. Шампанцям, в першу чергу, вдалось зберегти у себе в складі всіх своїх лідерів, а по-друге, за 3.5 мільйони євро клуб придбав трьох гравців, які точно стануть в нагоді "Реймсу". Чого тільки вартий Гаетан Шарбоньє, в якого не повірили в "Монпельє", і за трансфер якого "паладіни" виручили всього мільйон. Мадс Албаек, який за таку ж суму прийшов із Данії – вже став у "Реймсі" основним, як власне – і Еліран Атар – колишній бомбардир тель-авівського "Маккабі". Шампанці гарно потрудились на ринку.

- "Лорьян". Придбання – на 3 млн. євро; продаж – на 7 млн. євро

"Лорьян" втратив Маріо Леміна і Бенжамена Корньє. А дістав сім мільйонів євро (чотири – за першого, три – за другого). Гравці, звичайно, залишились задоволеними, так як обидва – пішли на підвищення (до "Марселя" і "Сент-Етьєна" відповідно), а от команду це ослабило. Крістіану Гуркюффу, втім, не звикати до проблем.

3 мільйони "мерлузові" перерахували на рахунок "Канна" – за захисника Рафаеля Геррейро.

"Купи – продай". Трансферне літо Ліги 1 - изображение 6

- "Ліон". Придбання – на 2.8 млн. євро; продаж – на 29.9 млн. євро

Цікаво, чи задоволений Мішель Ола тим, що на рахунок "Ліону" поступило майже 30 мільйонів євро, але команда терпить гучні провали на всіх фронтах?

Успіх трансферної кампанії – це Мігель Лопеш, який прийшов в оренду зі "Спортинга" лісабонського, а також Анрі Бедімо – захисник, за якого "ткачі" заплатили "Монпельє" 2 мільйони євро. Гаель Даніч (відступні "Валансьєну" – 800 тисяч) – для ротації.

Цікаво, що попри досить пристойну суму, зароблену на продажу гравців, втрата в "Ліону" суттєва тільки одна. Лісандо Лопес – звичайно, який в минулому сезоні, разом з Бафетімбі Гомісом (який, до речі, залишається в "Ліоні" але не грає і не відомо, чи буде грати) тягнув команду до звершень. За сім мільйонів аргентинець перебрався до "Аль Гарафа". За Деяна Ловрена "Саутгемптон" заплатив 10 мільйонів – захисник, звісно, добротний, але не більше. Тож компенсація за нього цілком гідна. Ну а 12.7 мільйонів в сумі за Мішеля Бастоса, Фабіана Монзона та Антоні Мартьяля – це як бонус для Мішеля Ола. Гравці в команді не були основними (перший, так взагалі, грав за "Шальке" на правах оренди), а кошти виручились за них пристойні.

В цілому, фінансові проблеми "Ліону", як і всіх інших колись грізних французьких команд, даються взнаки. Кожна копійка рахується – в такій ситуації видавати стабільно пристойний результат майже нереально.

- "Монпельє". Придбання – на 2.5 млн. євро; продаж – на 15.5 млн. євро

Значний прибуток "паладінам" приніс трансфер Юнеса Беланда, про який, втім, президент "Монпельє" вже встиг пошкодувати. 11 мільйонів від "Динамо" – це добре, але втрата лідера – погано. За інших своїх гравців, які пішли шукати щастя в інші команди, лангедокці виручили чисто символічні суми. Про Бедімо та Шарбоньє згадувалось вище (2 мільйони від "Ліону" 1 – від "Реймса" відповідно), ще зазначимо, що пішов до "Ель-Вахда" Марко Естрада. Пішов за півтора мільйона євро – це, звісно, трохи дивно.

Придбання "паладінів" за нинішніми мірками виглядають по ціні просто смішними. Судіть самі: середняк Ліги 1 підсилюється гравцями за 700 і 800 тисяч євро (Морган Сансон та Віктор Монтаньо відповідно). Хоча, той же Монтаньо старається приносити своїй новій команді користь.

"Купи – продай". Трансферне літо Ліги 1 - изображение 7

Хороше підсилення – це Сьяка Тьєне – досвідчений захисник не міг знайти собі місця в ПСЖ, а в "Монпельє" його прийняли дуже тепло. Він, в свою чергу, віддячує продуктивною грою.

- "Лілль". Придбання – на 2.5 млн. євро; продаж – 45 млн. євро

"Лілль" собі не зраджував. Плюс 42.5 мільйони євро на трансферах – кращого сальдо немає в жодного іншого учасника Ліги 1.

Орельєн Шеджу, Лукас Дінь, Дімітрі Пайєт, Флоран Товен – трансфери на імпорт цих гравців збагатили казну клубу на пристойну суму. Цікаво, що всі гравці, крім Орельєна Шеджу, залишились у Франції – тільки перейшли до більш заможних і амбітних команд. Шеджу ж подався до Туреччини.

Саме на заміну капітану був придбаний в німецького "Вольсбурга" Сімон Кьяєр (за 2 мільйона євро). В 500 тисяч "догам" обійшовся Жюльєн Жанвьє із "Нансі".

- "Нант". Придбання – на 2.4 млн. євро; продаж - -//-

"Нант" призупинив таки дію заборони здійснювати трансфери і користувався нагодою. Підсилення "канарки" шукали в Південній Америці. Зокрема – у Венесуелі, звідки прийшов Фернандо Арістегіета, Габріель Січеро, з Аргентини – Освальдо Віскарондо. "Нант", звичайно ж, не міг собі дозволити платити за гравця велику суму компенсації. Найдорожчим придбанням "канарок" став саме Арістегіета – 1 мільйон євро. Алехандо Бедойя, до прикладу, перейшов в стан новачка Ліги 1 з "Хельсінборга" за 800 тисяч євро.

- "Евіан". Придбання – на 2.3 млн. євро; продаж – на 4.5 млн. євро

"Купи – продай". Трансферне літо Ліги 1 - изображение 8

"Евіан" підсилився орендованими гравцями – "Динамо" К, "Марселя", ПСЖ. Що стосується гравців, за яких савойці виплатили грошові компенсації – то таких двоє: Дан Ністор із "Пандурія" та Ніколас Бенезет із "Німа".

Втратила команда, при цьому, двох свої лідерів. І Яннік Сагбо, і Сабер Хеліфа для "Евіана" були важливими гравцями, замінити яких Паскалю Дюпре буде дуже складно. Втіхою може слугувати грошова винагорода, яка для "Евіана" є суттєвою.

- "Сошо". Придбання – на 2.2 млн. євро; продаж – на 2.5 млн. євро

Важко буде "автомобілістам". Підсилення у вигляді Жюльєна Фосюрьє (0.5 млн. євро) та Томаса Журберта (1.7 млн. євро) – це добре, втім, втрати "Сошо" можуть стати для команди дуже болісними. Напевно, що й стануть. Ряд Будебуз, який перебрався до "Бастії" і Слоан Пріва (до "Генка") були лідерами монбельярського колективу – тепер Еріку Елі доведеться шукати нових героїв.

- "Ренн". Придбання – на 2 млн. євро; продаж – на 14.1 млн. євро

Бретонці віднайшли скарб – Нельсон Олівейра прийшов з "Бенфіки" в оренду з першочерговим правом викупу. Португалець – гідна заміна Мевлюту Ердінчу, який під кінець трансферного вікна перейшов до "Сент-Етьєна". 2 мільйони євро були перераховані "Тулузі" за Шейка М'Бенге.

"Купи – продай". Трансферне літо Ліги 1 - изображение 9

Але й втрати "Ренн"поніс досить суттєві: Кріс Мавінга перебрався до "Рубіна", Кевін Теофіль-Катрен – до "Сток Сіті", Віктор Монтаньо – до "Монпельє". Заробив "Ренн" на трансферах більше 12 мільйонів євро – це тільки втішає бретонців.

- "Валансьєн". Придбання – на 1.2 млн. євро; продаж – на 5.8 млн. євро

"Афіняни" дістали 4 мільйони євро за свого талановитого захисника Ніколаса Ізіма-Міріна від "Монако". Це головний акцент трансферної кампанії "Валансьєна". Ще був продаж у "Олімпіакос" Гаетана Бонга (1 млн.), у "Ліон" – Гаеля Даніча (0.8 млн.).

З придбань варто відзначити, крім, звичайно, орендованих Кагельмахера та Баебека, Ауреліна Кіцу із "Віторула" та Саліо Цісса із "Тромсе". Два ці гравці обійшлись "афінянам" у 1.2 млн. євро.

"Купи – продай". Трансферне літо Ліги 1 - изображение 10

- "Бастія". Придбання – на 1 млн. євро; продаж – на 2.2 млн. євро

"Бастія" цього трансферного вікна здивувала. В останній момент за мільйон євро був підписаний один з лідерів "Сошо" – Ряд Будебуз. В оренду з "Фенербахче" прийшов Мілош Красіч, з "Марселя" – Флоран Распантіно, з "Лілля" – Джанні Бруно. Поповнили ряди корсиканців також Себастьян Скілаччі, Ромарік, Дрісса Діакіте – всі ці гравці повинні компенсувати втрати, яких в "Бастії" також було вдосталь. Зокрема, відзначаємо відходи орендованих Антоні Модеста та Флорана Товена. А от Самбу Ятабаре приніс "Бастії" 2.2 мільйони євро – стільки за трансферні права на гравця заплатив "Олімпіакос".

- "Генгам". Придбання – на 0.7 млн. євро; продаж – на 7.5 млн. євро

Бретонці продали свого лідера – Жанеллі Імбулу – у "Марсель" – від того й таке сальдо. Крім кількох орендованих гравців, з "Діжона" був придбаний Юнес Санхаре за 700 тисяч євро. На цьому, власне, "Генгам" і зупинився.

- "Аяччо" та "Ніцца" обмежились орендами та вільними агентами. В аспекті корсиканців важливо відзначити Бенуа Педретті та Лоранта Бонналя, які прийшли як вільні агенти та Гаджі Талльо - в оренду з "Роми".

"Купи – продай". Трансферне літо Ліги 1 - изображение 11

А от "Ніцца" більше втратила, ніж набула: Кевін Діас, Ренато Сівеллі, Стефан Баокен "орлам" вже не помічники.

Фото - AFP, офіційні сайти клубів

Оцените этот материал:
Комментарии
Войдите, чтобы оставлять комментарии. Войти
Kostya Dovgan (Киев)
d0b432c17c75b2f_tmp
Ответить
1
0
Вернуться к новостям
Комментарии 3
Kostya Dovgan (Киев)
d0b432c17c75b2f_tmp
Ответить
1
0
dvrts (Днепропетровск)
На последней фотографии - безудержное счастье и веселье.
Ответить
2
0
Kostya Dovgan (Киев)
когда-то похожая ситуация была в НБА)

Ответить
0
0

Новости Футбола

Лучшие букмекеры

Букмекер
Бонус