Чемпионат мира FIFA
Чемпионат мира FIFA

Чемпионат мира FIFA - результаты и расписание матчей, турнирная таблица, новости.

Страшна помста або Мат ван Галя. Тактичний аналіз матчу Іспанія - Нідерланди


Весела Голандія та немічна Іспанія

Страшна помста або Мат ван Галя. Тактичний аналіз матчу Іспанія - Нідерланди


Іспанія на рівні зі збірною Бразилією - найбільші фаворити турніру, але останнім часом до гри іспанців виникає все більше і більше запитань. Головна проблема - в зниженні якості гри лідерів. Хаві - безперечно кращий півзахисник світу з огляду на контроль м’яча, контроль центру поля і володіння територією, але з віком проблеми Хаві Ернандеса стають все більш глибшими – він значно втратив у мобільності та рухливості на полі. Це вже бачать не лише експерти, а й звичайні вболівальники.

Пан Креус вже не може покривати настільки багато простору, як це робив у 2008 чи 2010 році. Компенсувати розуміння гри Хаві просто не можливо в принципі, тому турнірні перспективи Іспанії в великій мірі будуть залежати від функціонального стану Хаві і тим, як Дель Боске зможе розподілити навантаження на лідера свого колективу по ходу турніру.

Іншим питанням будуть лідерські можливості Ін’єсти, який також проводить далеко не кращий сезон. В цілому Іспанія надалі є залежною від двійки великих півзахисників «Барселони» - й це ще одна проблема. Щоб хоч частково компенсувати залежність гри іспанців від цих виконавців, Дель Боске змушений трішки змінювати формацію команди, тепер це не завжди «4-3-3», з фальшивою дев’яткою, хоча тут можна вести мову і про фальшиву десятку, а інколи - перехід на «4-2-3-1».

В центрі поля зменшення об’єму роботи від Хаві має компенсуватись роботою – Хабі Алонсо, який розташовується з ним на одній лінії, над Бускетсом. При зменшенні інтенсивності роботи Хаві Ернандеса вже Алонсо опускається до низу - в ці моменти і відбувається перебудова на «4-2-3-1». Напередодні турніру Дель Боске майже в кожному товариському матчі змінював тактичні схеми по ходу гри, іноді - по декілька разів. Таким чином тренер шукав різні варіанти кращого покриття простору - як в атаках для контролю м’яча, так і в захисті. Головним завданням було без втрат у якості зменшити ділянку роботи для Хаві, тим самим зменшуючи його енергозатратність на полі. При розвитку атак Хаві виконує звичну функції, глибоко опускаючись за м’ячем до низу, а у захисті це може бути позиція десятки, при «4-2-3-1» чи восьмого номера при «4-3-3».

Страшна помста або Мат ван Галя. Тактичний аналіз матчу Іспанія - Нідерланди - изображение 1

Ін’єста номінально розташувався на місці лівого форварда - вінгера, але це той же варіант, який Херардо Мартіно використовував в «Барселоні» цього сезону, де Андреас діяв постійно у півпросторі між позицією лівого форварда і лівого центрального півзахисника. Давід Сілва працював на протилежному фланзі зі зміщення до середини в пошуках простору між лініями захисту, який для нього має створювати новобранець "Фурії Рохи" Дієго Коста. Коста - гравець, який має допомогти Дель Боске втілити ці маленькі корективи в життя, без наявності центрфорварда, важко було б шукати позицію під Сілву і загалом керувати простором. Всі ці варіанти Дель Боске використовував на протязі матчу.

Проблеми тут також мають бути: Сілва й Ін’єста - обидва сильно звужують і ширини може не вистачати, хоча при необхідності дати ширину може Педро, в меншій мірі - Касорла чи Коке. Іншою проблемою стала відсутність якісного пресингу при втраті м’яча, за відсутності ширини в атаках, адже через фланги голландці досить легко виходили з-під пресингу.

Формації команд

Страшна помста або Мат ван Галя. Тактичний аналіз матчу Іспанія - Нідерланди - изображение 2

Луї ван Галь - прихильник тактичної формації «4-3-3», яку він використовував у відборі до Чемпіонату світу. Мова йде про класичну систему «4-3-3», з широкими крайніми форвардами, які звужують лише в останній третині поля, відкриваючи простір під активних флангових захисників, з трикутником вістрям до низу в середині поля, з намаганням контролю м’яча та території. Зрідка тренер змінював схему збірної на «4-2-3-1», але головною була все ж система "4-3-3". Звичайно Луї ван Гааль дотримується цих побудов догматично, а завжди вносив якісь новинки в тактику футболу. Нагадаємо, саме ван Галь винайшов позицію тіньового форварда для Томаса Мюллера в «Баварії», суть в поєднанні позицій форварда і десятого номера, а вперше застосував цей термін до славетного фіна Ярі Літманена.

Напередодні Чемпіонату світу ван Гааль досить неочікувано став експериментувати з розташуванням «3-4-1-2» і «4-3-1-2». Другий варіант хоча і схожий в цифровому значенні до «4-3-3», але сильно відрізняється від класичної «4-3-3» на полі, тут вже мова йде про ромб в центрі поля і двійку центрфорвардів. Цікаво, що якість гравців дозволяє переходити від схеми з трьома захисниками до схеми з чотирма захисниками по ходу гри.

Дейлі Блінд однаково комфортно почуває себе на двох позиціях - як лівого захисника в системі з чотирма позаду, так і лівого півзахисника – латераля, в системі з трьома позаду. Бруно Мартінс Інді може зіграти лівого центрального, або центрального захисника, на протилежному фланзі – Янмат, можливо, не так успішно, як Блінд, але може займати дві різні позиції при необхідності. В цьому є певні переваги, але й недоліки, особливо, зважаючи на те, що команда працювала в цьому варіанті лічені хвилини на полі, хоча в даному матчі система діяла відмінно. В опорній зоні двійка – Найджел де Йонг і Джонатан де Гузман.

Більш зрозуміло попереду: Роббен - крайній форвард зі зміщенням в середину, якщо так можна виразитись "класичний Роббен". Ван Персі - лівий-центральний нападник, в залежності від фази гри (при атаках висувається більше до середини, в захисті покриває позицію лівого форварда). І Снейдер - прихований форвард, в атаках він десятий номер з маневром по всій ширині поля, але більше до лівого краю - з завдання покривати простір по місцю Ван Персі, коли Робін висувався на вістря. Також Снейдер працював як конструктор атак, в захисті - центральний нападник, а також при виході в швидку атаку. Дуже глибоко у захисті підопічні Луї ван Галя розташовувались по схемі «5-2-3» або «5-3-2», в залежності від позиції Снейдера, але, зважаючи на низьке розташування від Ін’єсти, який не тиснув безпосередньо по місцю лівого форварда, і зміщення до середини Давіда Сілви, формація Нідерландів і у захисті часто залишалась «3-4-1-2».

Страшна помста або Мат ван Галя. Тактичний аналіз матчу Іспанія - Нідерланди - изображение 3

Це досить складна система з переміщеннями гравців, особливо в нападі, але за наявності таких виконавців вона виявилась дуже дієвою проти неповороткої збірної Іспанії. Важко було для Бускетса і пари центральних захисників шукати опору (гравця), від якого можна відштовхнутись. Важко визначити зону дій Снейдера, Роббена і Ван Персі, які працювали з м’ячем виключно на швидкості, вриваючись в зони з глибини. Констатуємо - до цього гравці групи захисту Іспанії виявились не готовими.

Великою проблемою була готовність Хаві, про яку ми згадували на початку матеріалу, Хаві не встигав накривати розвиток атак голландців в першій фазі, що він зазвичай робить дуже якісно, можливо, Дель Боске, як і Сколарі коректує готовність команди до плейофф-раунду, але на даний момент миттєвого пресингу при втраті м’яча не було, чим так славиться Іспанія. Відсутність пресингу дозволила підопічним Ван Галя розірвати суперників на зміні фаз гри.

Дель Боске провів заміни, спрямовані на розтягування ширини поля, з широким Педро і переходом до звичних «4-3-3», але відсутність руху і пресингу при втраті м’яча нікуди не пропала, чим голландці ще не раз скористались…

Статистика

Страшна помста або Мат ван Галя. Тактичний аналіз матчу Іспанія - Нідерланди - изображение 4

Підсумки

Підсумовуючи матеріал проведемо аналогію з шахами. В далекому 1750 році (за іншою версією 1787 французький шахіст Легаль де Кермюр), який на той час був кращих шахістом Франції, в одній з своїх партій пожертвував ферзя вже на шостому ході. Його суперник не став аналізувати ситуацію, розсудивши, що Легаль просто припустився помилки (зівнув фігуру) і вдарив його, після чого отримав мат в два хода. Партія увійшла в золоту колекцію шахів, а комбінація отримала назву «мат Легаля». Проводячи аналогію з нинішнім матчем, можемо сказати, що Дель Боске недостатньо вивчив нову систему гри Луї ван Галя, за що і отримав мат, який ми назвемо матом ван Галя.

Оцените этот материал:
Комментарии
Войдите, чтобы оставлять комментарии. Войти
С бодуна (Харьков)
МОСКАЛЕЙ, поправка.
Ответить
0
0
Вернуться к новостям
Комментарии 10
С бодуна (Харьков)
МОСКАЛЕЙ, поправка.
Ответить
0
0
С бодуна (Харьков)
МОСКАЛЕЙ, поправка
Ответить
0
0
С бодуна (Харьков)
КРАСАВЦЫ! Всегда болел за немцев, после них за голландцев. Ван бастен вообще был моим кумиром. Ребятки, рвите всех в первую очередь МОКАЛЕЙ. Слава Украине
Ответить
0
0
Acsakal (Kharkov)
Тотальный контроль мяча в исполнении Испании и Барселоны вызывал восхищение тогда, когда он сочетался с уверенной игрой в защите и острыми кинжальными завершениями атак... Испанский контроль мяча в стиле "А ворота нас вообще не интересуют - ни чужие, ни свои!" вызывает скорее недоумение. Конечно, дистанция чемпионата - длинная, те, кто резво стартовал, могут и не добежать до финиша, и наоборот, те, кто экономил силы, держась в пелетоне, могут финишным спуртом вырвать победу - такое уже не раз бывало на континентальных и мировых первенствах. Но похоже, что доминирование в мировом футболе золотого поколения Испании закончится именно на этом чемпионате.
Ответить
0
0
Stanislav_Karpaty (Кузнецовск)
подивився 1й тайм і пішов спати і тепер жалій думав все капец знов іспани виграють а тута опппа і приемний сюрприз)))
Ответить
0
0
Solomir (Львів)
Я все таки думаю, що повільний футбол від Іспанії, це наслідок зниження об'єму роботи від Хаві, про що і написав. М'яч ходить по партнерам з флангу на фланг повільно, але командна швидкість Іспанії, групи атаки гравців, десь на такому рівні і була. Якщо м'яч буде рухатись швидше, відповідно і суперник не буде встигати перекривати зони. З 2008 по 2014 Іспанія грала на різних полях, за різних погодних умов, але це ніяк їм не заважало, а зараз коли рух м'яча сповільнився ( через Хаві, як на мене) на передній план вийшла проблема повільного футболу.
Ответить
1
0
Unity_6 (Славутич)
Хороший материал.
Но на мой взгляд автор упустил некоторые моменты.
1. Испания играет в "медленный футбол". Не в смысле медленно играет, а в смысле, медленно и методично играет в атаке, расшатывая соперника. Данный тип игры крайне неудобен на быстрых и тяжелых полях. Тюльпаны же напротив, традиционни любят играть в футбол быстрый. И быстрое и мокрое поле во втором тайме, играло против Испанцев, и на руку Голландии.
2. Голландии играла с очень высокой линией обороны, что позволяло "вязать" пиренейцев далеко от свой штрафной.
3. Испанцы выглядят очень тяжелыми. Чего стоит неповоротливый Пике, которому крутили позвонки весь матч. Но часто в турнирах ЧМ ЧЕ бывает так, что кто быстро стартует, сдувается уже к первым матчам плей офф (у тюльпанов такое уже было). А те кто начинает с пробуксовок, набирают к концу турнира и нередко его побеждают (вечные прагматы Итальянцы например). Поэтому, несмотря на громкий результат, он еще не должен списывать Испанию, и делать главным фаворитом Испанию.
Ответить
2
0
odiseyitaka (Лемберг)
тактика голландців ризикує стати популярною)))
Ответить
2
0
Kostya Dovgan (Киев)
но не каждый сможет ее повторить. Многие же Барсу копировали, даже в Украине, но толку от этого не особо было)
Ответить
2
0
odiseyitaka (Лемберг)
якщо тренер збірної зміг втілити її в життя, то клубному тренеру за логікою має бути легше.
 
0
0

Новости Футбола

Лучшие букмекеры

Букмекер
Бонус