Премьер-лига
Премьер-лига

Премьер-лига - результаты и расписание матчей, турнирная таблица, новости.

Свисток по-українськи. Суддівський аналіз матчів першого туру Ліги Парі-Матч


Мирослав Ступар в рубриці "Свисток по-українськи" проаналізував роботу суддів в першому турі Ліги Парі-Матч

Свисток по-українськи. Суддівський аналіз матчів першого туру Ліги Парі-Матч


Матчам першого туру Ліги Парі-Матч відверто бракувало напруги. Тільки в кількох поєдинках була запекла і конкурентна боротьба. Відтак, в таких умовах арбітри почувалися спокійно і впевнено, в цілому відсудивши тур на належному рівні. Серйозні помилки були тільки в одному протистоянні. Про все найцікавіше і найрезонантніше в роботі "людей в чорному" UA–Футбол поговорив з експертом, екс-арбітром ФІФА Мирославом Ступаром.

Мирослав Ступар. За винятком Юрія Грисьо, котрий обслуговував матч "Сталь" – "Динамо", арбітри в першому турі нового чемпіонату нормально виконали свою роботу. Зрозуміло, що багатьом матчам не вистачало напруги, але це не применшує заслуг суддів. Адже навіть в "стоячій" грі можна допустити помилки – і прикладом цьому слугує робота асистента Євгена Данильченка в матчі "Шахтар" - "Олександрія". Сподіваємося, що в подальшому кращим буде і футбол, і суддівство.

"Сталь" – "Динамо" 1:2
Головний арбітр – Юрій Грисьо (Львів)

Мирослав Ступар. В цьому матчі були суддівські рішення, які відповідали рівню арбітра елітного дивізіону, і були рішення, правильність яких можна покласти під сумнів. Така непослідовність (або іншими словами - подвійні стандарти) Юрія Грисьо змусили арбітра приймати щодо Іщенка жорсткі дисциплінарні санкції. Зрозуміло, що гравці не мають права себе так поводити, але даний прецедент був спровокований саме суддівськими рішеннями.

36-а хвилина. Після подачі Юрія Путраша зі штрафного Мігель Велозу, перехоплюючи м’яча, у власному штрафному майданчику зіграв рукою. Арбітр вирішив, що не навмисно, тому пенальті у ворота "Динамо" не призначив.

Мирослав Ступар. Після подачі зі штрафного м’яч влучив у руку Мігелю Велозу, але Юрій Грисьо гри не зупинив. Гравці "Сталі" активно апелювали, вимагаючи призначити пенальті у ворота "Динамо", та Юрій не піддався, показавши, що він дійсно арбітр. Проте в другому таймі був момент, коли послідовності Грисьо не проявив.

51-а хвилина. Сидорчук навісив з флангу, з лівого краю штрафного майданчика м’яча перевели до центру, де Мораєс боровся з захисниками "Сталі". Шкіряний влучив в руку Миколі Іщенку, за що арбітр призначив пенальті. Крім того, оборонець "Сталі" ще й червону карточку отримав.

Мирослав Ступар. Микола Іщенко рукою доторкнувся до м’яча, та склалось таке враження – ніби до гарячої плити. Адже Іщенко миттєво руку забрав, відкинув до заду. Тут Грисьо мусив знову показати, що він є арбітром Ліги Парі-Матч, і мусив продовжити поєдинок. Але він клюнув на цей дотик м’яча до руки і призначив одинадцятиметровий удар. Я сумніваюся, що зараз Юрій зміг би підтвердити своє рішення тими критеріями, які він брав до уваги під час прийняття рішення. Навмисної дії гравця в цьому епізоді не було – як і в епізоді з Велозу. Але якщо в першому моменті Грисьо розібрався правильно, то тут помилився.

61-а хвилина. Під час розіграшу стандарту біля воріт "Сталі" Даніло Сілва грубо зіграв проти Карасюка, за що побачив перед собою пряму червону карточку.

Мирослав Ступар. Вилучення справедливе, адже це була небезпечна гра з ризиком нанесення травми. Даніло Сілва дуже грубо зіграв проти Карасюка, тому все закономірно.

"Шахтар" – "Олександрія" 2:0
Головний арбітр – Іван Бондар (Київ)

33-я хвилина. Після розіграшу кутового пішла подача з лівого флангу у штрафний майданчик "Олександрії". Іван Ордець ударом головою подачу замкнув, але бригада арбітрів гол не зарахувала нібито через положення "поза грою".

Мирослав Ступар. Цей матч був нескладний для арбітражу, що підтверджується кількістю фолів. Особисто я ще не бачив, аби "Шахтар" за один матч сфолив всього-на-всього шість разів. Але до Бондаря немає претензій – від відсудив усе по справі. Претензії є до асистента Данильченка.

Євген зафіксував офсайд в епізоді, в якому Ордець забив гол з правильного положення. Цей момент не був складним, просто Данильченко проявив неуважність. Асистент з хорошим рівнем концентрації чітко б визначив, що Ордець не був в положенні "поза грою". Мене дивує те, чому Данильченка після двох епізодів минулого чемпіонату в матчах "Карпати" – "Металург" З, коли запоріжці забили гол з офсайду, та "Дніпро" – "Говерла", коли Калініч забив чистий гол, а Данильченко його відмінив, Колліна як ні в чому не бувало продовжує призначати на поєдинки. Ніби кращого за Данильченка асистента в Україні немає. Це безвідповідальність керівника. Це вже не вина Данильченка – бо він такий, який є. Це вина Колліни, який не може розібратися в тому, кого потрібно залишати на елітному рівні, а кого ні.

Зрозуміло, що ця помилка не вплинула на кінцевий результат матчу, але ж бентежить сам факт наявності цієї помилки, яка "годиться" для аматорського футболу, але аж ніяк не для професійного.

"Говерла" - "Дніпро" 1:1
Головний арбітр – Юрій Мосейчук (Чернівці)

Свисток по-українськи. Суддівський аналіз матчів першого туру Ліги Парі-Матч - изображение 1

Мирослав Ступар. До Юрія Мосейчука немає запитань – від відсудив добре. Навіть в епізоді, коли після подачі Матоса з лівого флангу гравці "Дніпра" апелювали до арбітра, вимагаючи у нього призначення пенальті за нібито гру рукою когось з захисників "Говерли", Юрій розібрався чітко. Такі пенальті призначати не потрібно, бо це не є навмисна гра рукою. Це є "неочікуваний м’яч".

"Металіст" – "Карпати" 2:0
Головний арбітр – Олександр Дердо (Одеська область)

Свисток по-українськи. Суддівський аналіз матчів першого туру Ліги Парі-Матч - изображение 2

45-а хвилина. Довгий, отримавши передачу з глибини, на швидкості увірвався до штрафного майданчика "Карпат". Пластун буквально зніс опонента, давши підстави арбітру призначити одинадцятиметровий удар.

Мирослав Ступар. Тут очевидне порушення правил, адже Пластун не встиг зіграти чисто в м’яч, а завалив Довгого на газон. Тут до Дердо питань немає.

"Ворскла" – "Волинь" 1:1
Головний арбітр – Сергій Березка (Київська область)

Свисток по-українськи. Суддівський аналіз матчів першого туру Ліги Парі-Матч - изображение 3

Мирослав Ступар. Сергій Березка навчився на своїх помилках. Він впевнено виглядав минулого сезону, от і в новому чемпіонаті бездоганно провів свою першу гру. Жодне з дев’яти попереджень (чотири у "Ворскли" і п’ять у "Волині") не можна брати під сумнів, адже кожне із них справедливе та обґрунтоване. Все це свідчить про певний рівень, на який Березка вже вийшов.

"Олімпік" – "Чорноморець" 2:2
Головний арбітр – Микола Балакін (Київська область)

Мирослав Ступар. У Балакіна є всі дані для того, аби стати хорошим арбітром. Відзначимо, що сама гра була не рівня Ліги Парі-Матч, але це не применшує заслуг Балакіна. Арбітр відсудив нормально, ляпів не допустив. Але в той же час ще є над чим працювати. Головне – що є задатки. Достатньо фактурний, фізично готовий, гру розуміє, хоча є молодим суддею. Та для того, щоб перевірити себе, потрібно судити не такі матчі як "Олімпік" – "Чорноморець", а більш складні, більш динамічні, де буде чимало складних для арбітражу епізодів. Та поки що вітаємо Балакіна з успішним дебютом.

"Металург" – "Зоря" 0:6
Головний арбітр – Анатолій Абдула (Харків)

Свисток по-українськи. Суддівський аналіз матчів першого туру Ліги Парі-Матч - изображение 4

Мирослав Ступар. Рахунок катастрофічний; було видно, що одна команда просто знущається над іншою. Та навіть в такому матчі були епізоди, в яких Абдула мусив проявляти свій досвід. Анатолій в минулому сезоні нас розчарував, але перший матч нового сезону повинен Абдулу заспокоїти в психологічному плані, дати зрозуміти, що нічого ще не втрачено. Про минулий сезон потрібно забути, зробивши перед тим правильні висновки.

Були традиційні для будь-якого матчу моменти: поштовхи, влучання м’яча в руку після неочікуваного відскоку – Абдула правильно розбирався. У нього є фундамент для того, аби правильно будувати свою кар’єру на елітному рівні. Але про помилки минулого забувати не потрібно. Також потрібно психологічно правильно себе налаштувати, бути послідовним, безкомпромісним, і тоді Абдула зможе повернути собі колишній авторитет.

Следите за нами:


Оцените этот материал:
Поделиться с друзьями:

Авторизуйтесь на сайте, для того чтобы голосовать.
Комментарии (24)
Войдите, чтобы оставлять комментарии. Войти
Захлоп Калиткин (Запорожье)
истерика была, только у некоторых кротов, которые неистово кричали, что у Рака не было руки. хотя даже во время трансляции рука была совершенно очевидна
Ответить
+10
-1
С бодуна (Харьков)
Вам представили конкретный матч ЧУ Сталь-ДК, за одинаковые игры рукой, у Велозу была даже явная, пеналь в ворота ДК не назначен, в ворота Стали наоборот, назначен. Я не фанат ШД, мне ваши снимки ненужны. Против вас играл соперник не равный вам, а намного классом ниже,( команда вышедшая со 2-го места первой лиги играла против чемпиона ЧУ) и вы здесь без судей не могли выиграть, получили от них услугу в виде левого пеналя. Это показывает вашу силу,что без судей вы никто.
Ответить
+6
-9
Kiryuha (Киев)
[quote datetime=" 22.07.2015 17:58 " author="genev09 (Донецк)"] " ...это чистейший "фол последней надежды"... " [/quote]При оценке таких фолов (красная или желтая) у судьи есть два формальных признака - куда двигался нападающий (к воротам или в сторону) и успевают ли страховать вратаря защитники.
Как считаете, Тейшейра двигался к воротам или в сторону? И не был ли один из защитников ближе к воротам, чем Шовковский?
Для сравнению советую пересмотреть фол Илльгнера на Шевченко в 1999-м. Там судья дал желтую, хотя защитников рядом вообще не было.
Ответить
0
0
genev09 (Донецк)
а что, у вас есть сомнения в том, что Тейшейру лишили прямой возможности забить гол?
или он должен был двигаться строго перпендикулярно к воротам?
Алекс прокинул (!) мяч мимо Шовковского, который даже если и зацепил кончиками пальцев мяч, то все равно мяч двигался так, как хотел Тейшейра и если бы не вратарь, Алекс спокойно забивал мяч в ворота... и между прокинутым мячом и воротами не было никого (!), можно было одним касанием забивать...
вот если бы Шовковский успел выбить мяч в сторону и после этого врезался в Алекса (а он именно врезался, ибо падал прямо перед ним) - то никакого пенальти бы не было...
Шовковский это понимал, он опытный вратарь, но не получилось - извините, но все ошибаются... как говорится, "и обезьяны падают с дерева"...
или если бы еще защитник стоял в воротах позади Шовковского - тогда можно было бы спорить по поводу красной как "фола последней надежды"...

а то, что кто-то там давал желтую в каком-то другом эпизоде сколько-то лет назад - как доказательство не тянет совершенно...
Ответить
0
0
Kiryuha (Киев)
Именно что есть сомнения, по обоим факторам - движение в сторону от ворот плюс успевающий на линию ворот защитник.
И перед глазам фол Илльгнера на Шеве.
0
0
genev09 (Донецк)
[quote datetime=" 21.07.2015 23:52 " author="Smersh (Днепродзержинск)"] " А так имеем, матч за супер-кубок, левое удаление Сашо (хотя пенальти все же был)" [/quote]если уж был пенальти - то соответственно должно быть и удаление вратаря...
Тейшейра выходил на ворота, один на один с вратарем, вратарь упал, Алекс пробросил мяч мимо него, но был сбит вратарем - это чистейший "фол последней надежды"...

разговоры о слишком жестоком наказании за подобные фолы (а по сути наказание тройное: пенальти, удаление и последующая за красную карточку дисквалификация) ведутся давно, но в правилах, по-моему, до сих пор прописано именно такое наказание...
скорее всего, когда-нибудь и придут к уменьшению наказания за "фол последней надежды" - скорее всего, пенальти и желтая карточка, но пока "Закон суров, но это закон"...
Ответить
+1
-1
С бодуна (Харьков)
Где-то эти слова я уже слышал, точь в точь как я говорил.
Ответить
+1
0
genev09 (Донецк)
так я тоже о "фоле последней надежды" далеко не первый раз пишу...
+1
0
Smersh (Днепродзержинск)
смотрю киевских поналазило...
У нас и будет и дальше продолжаться вот такое беззаконие, пока болелы своих отбеливают. Понимаю сотрудники клуба бы говорили это, но болелы. Болелы в первую очередь должны быть заинтересованы, чтобы был честный чемпионат, без левого судейства. А так имеем, матч за супер-кубок, левое удаление Сашо (хотя пенальти все же был), Шахтер отбеливает судью. Игра первого тура Сталь-Динамо, - пенальти в одну поставленный и в другую не поставленный . Киевляне отбеливают судью. Потому что ИМ ВЫГОДНО. Мне вот интересно, а если б судья принял обратные решения, поставил пенальти в ворота Динамо и не поставил в ворота Стали, то киевляне кричали б что судью Шахтер купил? Хотя причем в этом матче Шахтер?))) И оправдать судью в обоих случаях можно ведь формально и там и там рука была... а вот последовательности в его решениях не было.
Ответить
+2
-4
Kiryuha (Киев)
Не знаю, я судью не отбеливаю. Считаю, что он наделал ошибок. Не самых критичных (голов руками или из метровых офсайдов не засчитывали, по пенальти была хоть какая-то формальная зацепка), но тем не менее.
Считаю также, что не будь того пенальти и удаления Ищенко, судья вряд ли бы Силву удалил: умысла там не видно, мяч он достал - т.е. на усмотрение судьи.

Ответить
0
-1
Kiryuha (Киев)
[quote datetime=" 21.07.2015 16:54 " author="shiko777 (Одесса)"] " ..Одним словом, Суркисы вернули власть в футболе, снова начнется бардак. ИМХО" [/quote]Не буду комментировать предыдущую ахинею, хотя бы вспомни, что Суркис принес в ТВОЮ страну Чемпионат Европы - одно из немногих событий, которое заметно повысило имидж ТВОЕЙ страны в мире.
Ответить
+6
-3
Рима Пуденда ( Киев)
И что, за Чемпионат Европы в Украине теперь у сурка пожизненная индульгенция? Даже шуб не надо, достаточно пальцами щелкнуть - "Эй, гарсон, победу динаме на зватра обеспечь"- и все должны дальше молча на это смотреть? На вилы всю шваль ФФУшную!!!
Ответить
+4
-7
shiko777 (Одесса)
Привыкайте к таким решениям судей в пользу Динамо и однокласников, к решениям ФФУ - ответ один, СУРКИСЫ ВЕРНУЛИСЬ!!! Докозательств куча: 1е- началось (пробная партия) с отмены карточки Ярмолы-вопреки регламенту и закону, 2-е Суркис орал про изменение формулы чемпионата-на людях, а проголосовали за старый формат (как же, так легче быть чемпионом 80% игр дома, а у соперников наоборот), 3-е Сталь, вместо Ильичевца!- вопреки регламенту и нарушая законы (убирают Донецких и подтягивают однокласников Коломойского, из Днепр. области), 4-е возня вокруг Металиста (через МВД и жирной гомо-свиньи Геращенко-мол борьба с Курченко),конкурента надо снести, давняя мечта Суркиса убрать Металл с дороги, 5-е Говерла и ее игроки ( Динамо-2 получилось), а это обкатка игроков и подготовка для продажи, ведь по другому не умеют, ума не хватит, вот и помогли команде, у которой долгов выше крыши и ее нужно давно снять с соревнований ну и 6-е само судейство, все все видели сами, как в старые добрые временя, если Динамо не может, судья поможет!!!! Ну и кто возразит? Я посмотрю- но на аргументы и факты, а не тролинг...Одним словом, Суркисы вернули власть в футболе, снова начнется бардак. ИМХО
Ответить
+5
-9
Spokoyno (Киев)
А де "розбір польотів" шкіряного та Мораєса ;-), коли його ззаду атакували...
Там також був формальний привід призначити пенальті... захисник атакуючи ззаду не зіграв у м'яч і зачепив ногу нападника... Можна погодитись, що там скоріш був дотик і Мораєс міг і втриматись на ногах але у матчі за Суперкубок на таких же ФОРМАЛЬНИХ підставах було і призначено пенальті, і вигнано з поля Олександра Ш...
Ответить
+9
-2
недалековідКиева (Біла Церква)
та да, там еще Драговича тупо в зацеп взяли.. но кому оно надо, сказано: "Динамо- тянут" и остальное неепет... прикольно в Леона получилось,сначала: "пеналь 100% нет разговора.." после пенисовского типа :"ты шо охренел" - "вот я и говорю как можно ставить такие пенальти"
Ответить
+7
-2
С бодуна (Харьков)
Про Драговича вспомнил, мне бы было стыдно так оправдываться. Против чемпиона ЧУ играла 2-я, даже не первая команда из первой лиги. И победил чемпион благодаря судье, который назначил левый пеналь. Поэтому и бьют вас в Европе, кому не лень то Шериф, то Рубин, то Генк, то Ольборг. Так вам и надо.
+3
-8
Your Frend
Микола Іщенко рукою доторкнувся до м’яча, та склалось таке враження – ніби до гарячої плити. Адже Іщенко миттєво руку забрав, відкинув до заду. Тут Грисьо мусив знову показати, що він є арбітром Ліги Парі-Матч, і мусив продовжити поєдинок. Але він клюнув на цей дотик м’яча до руки і призначив одинадцятиметровий удар. Я сумніваюся, що зараз Юрій зміг би підтвердити своє рішення тими критеріями, які він брав до уваги під час прийняття рішення. Навмисної дії гравця в цьому епізоді не було – як і в епізоді з Велозу. Але якщо в першому моменті Грисьо розібрався правильно, то тут помилився.
------------------------------------------------------
Що це за дитяче лопотіня? Сам каже, що була рука, м'яч змінив траекторію руху, а пенальті нема за що ставити. І звідки Ступару відомо, навмисно чи ні гравець грав рукою?
Ответить
+7
-2
Гаринча (Киев)
Выгода это что за понятие??? Если мяч находится в статическом положении и игрок наклонился и дотронулся к нему пальцем то что? Какая выгода? Пенальти нет? Нужно в правилах чётко прописать и не мудрить!
Ответить
+4
-4
Пiвоборонець (Харкiв)
Моё мнение такое: коснулся Ищенко или нет, но мяч траектории существенно не изменил, может на 2-3 сантиметра, никакой выгоды игрок из этого не извлёк, какие могут быть пенальти даже просто по духу игры под названием Футбол. Это же не "ловля блох" во дворе: "Ага, черкнуло! Нет, не черкнуло!". Кстати, неизвестно, кому достался бы мяч, если бы Велозу существенно не подправил его полёт рукой.

Ответить
+4
-8
OctoberFest (Голая Пристань)
Как же вы за.Е.б@ли своим нытьём (рукалицо)
Ответить
+4
-8
EddyVanHallen (Измаил)
2-

Для начала заметим, что рук было именно что не одна, а две — сначала, при нисходящем движении мяча, у Воронина, затем, „на восходе“, у Ищенко. При этом рука Ищенко не находилась в естественном положении ни в каком виде — она находилась даже выше уровня плеча.После чего Ищенко ударил судью по руке , а в довесок еще и плюнул в него , Какие могут быть претензии ?Ответить
+8
-8
С бодуна (Харьков)
А претензии такие, у Велозу в штрафной была более очевидная рука, чем у Ищенко, только в ворота ДК пеналя не дали, а ворота Стали пожалуйста. Что опять началась эра ДК? Теперь судьи будут тянуть их? То раньше Миля рисовал пенали и судьи велись, теперь такого игрока нет, так они просто тянут за уши ДК, помогая им выиграть.
Ответить
+5
-10
недалековідКиева (Біла Церква)
e9506e29aac76cb_tmp

Ответить
+6
-7
недалековідКиева (Біла Церква)
Мяч летит к Мораесу, Ищенко его тупо ловит,Вацку продлевать контракт с кротТВ- он хороший мальчик, судья - не в курсе.... как то так. Чтобы не цеплять кротов и иже с ними - вспомните пеналь на Хаче в Лондоне, руки не крылья- нех*р ими в штрафной махать.
Ответить
+9
-16

Новости Футбола

Лучшие букмекеры

Букмекер
Бонус