Сергій Чмихалов: "Ми за те, щоб у Калуші була футбольна команда"


Припинення виступів команди „Спартак-2”, що представляла місто Калуш, викликало бурхливу реакцію у футбольних колах

Сергій Чмихалов: "Ми за те, щоб у Калуші була футбольна команда"


Припинення виступів у першості країни команди „Спартак-2”, що презентувала на всеукраїнській арені місто Калуш, викликало бурхливу реакцію у футбольних колах регіону. Як годиться, розпочався пошук винних. Cвоє бачення ситуації виклав генеральний директора ЗАТ „ЛУКОР” і водночас президент ФК „Спартак” Сергій Чмихалов.

– Коли сьогодні хтось починає говорити, що товариство „ЛУКОР” не виправдало сподівань щодо генерального спонсорства футбольних клубів „ЛУКОР” і „Спартак”, то мене найбільше вражає і дивує те, чому у цих людей така коротка пам’ять, – каже Сергій Вікторович. – Адже саме „ЛУКОР” у 2001 році врятував тоді ще ФК „Калуш” від вильоту з ІІ ліги чемпіонату України, а через півтора року саме завдяки нашому підприємству Івано-Франківська область зберегла місце у І лізі (попередній спонсор відмовився від утримання команди – прим. авт.).

За фінансової підтримки „ЛУКОРа” запрацювала на належному рівні дитячо-юнацька спортивна школа з футболу в Івано-Франківську, де під керівництвом 10 тренерів займаються 400 дітей та підлітків, а команди ДЮСШ виборюють першість в дитячо-юнацьких футбольних лігах України та області. Не слід забувати і про те, скільки „ЛУКОР” докладає зусиль щодо створення необхідних умов для забезпечення навчально-тренувального процесу команд клубу, скільки зроблено на заміській базі у Вістовій. Без перебільшення вона є однією з кращих у першій лізі. У Калуші наше підприємство орендує стадіон „Хімік”, куди протягом 2002-04 років інвестовано понад два мільйони гривень. За ці кошти облаштовано запасне і штучне поля, ще два – у стадії будівництва, придбано електронне табло, реконструйовано і вдосконалено дренажну і поливну систему, утримується штат працівників стадіону...

– Сергію Вікторовичу, уболівальників з Калуша хвилює те, що цього року не виступатиме у другій лізі команда „Спартак-2”.

– Хотів би нагадати, що ФК „Спартак” (раніше „Прикарпаття”) утворено не з нашої ініціативи, а згідно з розпорядженням голови облдержадміністрації від 15 серпня 2002 року, яким ЗАТ „ЛУКОР” визначено генеральним спонсором клубу. Тому, сумлінно виконуючи це розпорядження і вірячи, що й інші підприємства-засновники клубу теж сумлінно нам у цьому допомагатимуть, ми взялися за справу побудови на Івано-Франківщині конкурентоздатного футбольного колективу. За час, що минув, зробити вдалося чимало. Але, на жаль, минулі роки переконали нас ще й у тому, що, окрім нашого підприємства і уболівальників, клуб і команди нікому більше не потрібні. Приміром, протягом 2002-04 років від інших співзасновників та владних структур області ФК „Спартак” отримав лише 5 відсотків від запланованого.

Щодо функціонування професійної футбольної команди у Калуші. Ситуація майже аналогічна. „ЛУКОР”, яким би багатим підприємством хтось його не вважав, не в змозі самотужки фінансувати команду. Зрештою, ніхто від підприємства цього й не вимагає. Ми маємо виробляти продукцію, сплачувати усі необхідні платежі у бюджет і, виходячи зі своїх фінансових можливостей, сприяти розвиткові спорту, зокрема, футболу у місті та регіоні. Тому ми за те, щоб в Калуші була футбольна команда, але не одного підприємства, а всієї громади міста. Свої пропозиції з цього приводу ми передали міському голові Роману Сушку, та він чомусь не захотів їх з нами обговорити і таким чином сприяти позитивному вирішенню питання.

– Отож Калуш втратить прописку у другій лізі вітчизняного футболу?

– Думаю, що набраних у першому колі очок вистачить, аби зберегти її на наступний чемпіонат. А майбутнє професійного футболу в Калуші бачу, повторю ще раз, у спільному фінансуванні команди з боку усіх підприємств і влади міста.

– Доводиться чути критику, що в команді „Спартак” мало місцевих футболістів.

– Це можуть говорити ті, хто ніколи по-справжньому футболом не цікавився. Бо сьогодні майже половина команди – гравці з Івано-Франківщини. Зрештою, такі молоді футболісти як Мартищук, Худоб’як, Ткачук, Бочкур, Веретко, Коцаб’юк й інші добре відомі справжнім уболівальникам команди. А ось щодо того, що в командах другої ліги від нашої області мало місцевих перспективних футболістів, то це правда. А ще я вважаю великою помилкою, що невелика за розмірами Івано-Франківська область має аж шість команд у другій лізі чемпіонату України. Цього собі не можуть дозволити навіть такі потужні області як Дніпропетровська чи Київська.

– Чи маєте надію, що нове керівництво обласної держадміністрації надасть більш дієву допомогу як команді „Спартак”, так і розвитку футболу в цілому?

– У нас була розмова на цю тему з головою ОДА п. Романом Ткачем і він пообіцяв усіляко сприяти тому, щоб головна команда нашої області тішила уболівальників результатами та змістовною грою. Я думаю, що ні Роман Володимирович, ні інші керівники регіону не зацікавлені в тому, щоб Прикарпаття втратило команду в першій лізі чемпіонату України.

Оцените этот материал:
Источник:
Анатолій Гетьманчук, офiцiйний сайт iвано-франкiвцiв
Комментарии
Войдите, чтобы оставлять комментарии. Войти
Сабо (Чернівці)
Спартак мододці!!! а Харьковчанин (Первая Столица)-дур ак!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ответить
0
0
Вернуться к новостям
Комментарии 15
Сабо (Чернівці)
Спартак мододці!!! а Харьковчанин (Первая Столица)-дур ак!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ответить
0
0
rsyvyk (Krakov-Stryj)
Miaso_IF (Kiev-Franuk) 12.04.05 15:07 pro4ytaj pershu nazvu komandy zi Stryja i zrozunijesh !! Jaksho np. Minolta z Koreji, a v nyx filija svoja v Budapeshti, to ce vengers'ki babky ??
Ответить
0
0
Miaso_IF (Kiev-Franuk)
rsyvyk (Krakov-Stryj) Абрамович зробив гроші в Росії, а не в Ізраїлі. Спартак фінансується Лукором. Лукор-підприємство в Калуші, а не в Росії. Щось не ясно?? а хто стоїть за Скалою мені так і не ясно....
Ответить
0
0
Харьковчанин (Первая Столица)
Аборігену-негрітосу з Австралійської пустелі. Як бачиш вже навчіли і читати і розмовляти, але навіщо... хіба, як зараз, по-приколу! :-)
Ответить
0
0
Nazarenko (Sydney)
KYІV (Киев) Назар
Ответить
0
0
KYІV (Киев)
Nazarenko (Sydney) 12.04.05 09:37 Спасибо, теперь понял - немноного стормозил. Как тебя зовут? Меня Саша!
Ответить
0
0
Nazarenko (Sydney)
KYІV (Киев) Ти шо жартуєш... заходиш до гілки Форум, а там знизу формочка... заповняєш її і усе...
Ответить
0
0
KYІV (Киев)
Напишите, как создать свою ветку,пожалуйста,Я буду благодарен!!!
Ответить
0
0
KYІV (Киев)
В Калуше хорошая была команда, но стала Спартак И-Ф. Но хотелось чтобы снова появилась команда достойная города Калуш!
Ответить
0
0
rsyvyk (Krakov-Stryj)
Miaso_IF (Kiev-Franuk) 11.04.05 21:07 Chelsea ne na moskal's'kyx a na jevrejs'kyx
Ответить
0
0
Miaso_IF (Kiev-Franuk)
rsyvyk (Krakov-Stryj) чувак ти далі за своє????може хватить??? за твоєю логікою Челсі теж довго не протримається на москальських грошах?????давай щоб не привертати тут увагу всіх свою аську........
Ответить
0
0
rsyvyk (Krakov-Stryj)
Frankivs'kyj Spartak tak samo vyletyt' z ligy cherez rik, na moskal's'kyx groshax daleko ne zajidesh!
Ответить
0
0
Nazarenko (Sydney)
Харьковчанин (Первая Столица) А ты, москаль, даже по украински умееш читать?
Ответить
0
0
Бурильщик (Ахтырка)
Харьковчанин (Первая Столица) Люди кругом живут.. и для кого-то это интересно.... а Харьков это то село, что возле Полтавы?
Ответить
0
0
Харьковчанин (Первая Столица)
Ёлы-палы, какая интересная новость! Цэ шо сэло на ГалЫччЫне чЫ ЗакарпатчЫне?
Ответить
0
0

Новости Футбола

Лучшие букмекеры

Букмекер
Бонус