Сергій Чмихалов: "Ми за те, щоб у Калуші була футбольна команда". 11-04-2005 Общие новости - UA-футбол

Общие новости

Припинення виступів команди „Спартак-2”, що представляла місто Калуш, викликало бурхливу реакцію у футбольних колах
Общие новости
11.04.2005
понедельник
13:04
Сергій Чмихалов: "Ми за те, щоб у Калуші була футбольна команда"
Рейтинг публикации
Припинення виступів команди „Спартак-2”, що представляла місто Калуш, викликало бурхливу реакцію у футбольних колах

Припинення виступів у першості країни команди „Спартак-2”, що презентувала на всеукраїнській арені місто Калуш, викликало бурхливу реакцію у футбольних колах регіону. Як годиться, розпочався пошук винних. Cвоє бачення ситуації виклав генеральний директора ЗАТ „ЛУКОР” і водночас президент ФК „Спартак” Сергій Чмихалов.

– Коли сьогодні хтось починає говорити, що товариство „ЛУКОР” не виправдало сподівань щодо генерального спонсорства футбольних клубів „ЛУКОР” і „Спартак”, то мене найбільше вражає і дивує те, чому у цих людей така коротка пам’ять, – каже Сергій Вікторович. – Адже саме „ЛУКОР” у 2001 році врятував тоді ще ФК „Калуш” від вильоту з ІІ ліги чемпіонату України, а через півтора року саме завдяки нашому підприємству Івано-Франківська область зберегла місце у І лізі (попередній спонсор відмовився від утримання команди – прим. авт.).

За фінансової підтримки „ЛУКОРа” запрацювала на належному рівні дитячо-юнацька спортивна школа з футболу в Івано-Франківську, де під керівництвом 10 тренерів займаються 400 дітей та підлітків, а команди ДЮСШ виборюють першість в дитячо-юнацьких футбольних лігах України та області. Не слід забувати і про те, скільки „ЛУКОР” докладає зусиль щодо створення необхідних умов для забезпечення навчально-тренувального процесу команд клубу, скільки зроблено на заміській базі у Вістовій. Без перебільшення вона є однією з кращих у першій лізі. У Калуші наше підприємство орендує стадіон „Хімік”, куди протягом 2002-04 років інвестовано понад два мільйони гривень. За ці кошти облаштовано запасне і штучне поля, ще два – у стадії будівництва, придбано електронне табло, реконструйовано і вдосконалено дренажну і поливну систему, утримується штат працівників стадіону...

– Сергію Вікторовичу, уболівальників з Калуша хвилює те, що цього року не виступатиме у другій лізі команда „Спартак-2”.

– Хотів би нагадати, що ФК „Спартак” (раніше „Прикарпаття”) утворено не з нашої ініціативи, а згідно з розпорядженням голови облдержадміністрації від 15 серпня 2002 року, яким ЗАТ „ЛУКОР” визначено генеральним спонсором клубу. Тому, сумлінно виконуючи це розпорядження і вірячи, що й інші підприємства-засновники клубу теж сумлінно нам у цьому допомагатимуть, ми взялися за справу побудови на Івано-Франківщині конкурентоздатного футбольного колективу. За час, що минув, зробити вдалося чимало. Але, на жаль, минулі роки переконали нас ще й у тому, що, окрім нашого підприємства і уболівальників, клуб і команди нікому більше не потрібні. Приміром, протягом 2002-04 років від інших співзасновників та владних структур області ФК „Спартак” отримав лише 5 відсотків від запланованого.

Щодо функціонування професійної футбольної команди у Калуші. Ситуація майже аналогічна. „ЛУКОР”, яким би багатим підприємством хтось його не вважав, не в змозі самотужки фінансувати команду. Зрештою, ніхто від підприємства цього й не вимагає. Ми маємо виробляти продукцію, сплачувати усі необхідні платежі у бюджет і, виходячи зі своїх фінансових можливостей, сприяти розвиткові спорту, зокрема, футболу у місті та регіоні. Тому ми за те, щоб в Калуші була футбольна команда, але не одного підприємства, а всієї громади міста. Свої пропозиції з цього приводу ми передали міському голові Роману Сушку, та він чомусь не захотів їх з нами обговорити і таким чином сприяти позитивному вирішенню питання.

– Отож Калуш втратить прописку у другій лізі вітчизняного футболу?

– Думаю, що набраних у першому колі очок вистачить, аби зберегти її на наступний чемпіонат. А майбутнє професійного футболу в Калуші бачу, повторю ще раз, у спільному фінансуванні команди з боку усіх підприємств і влади міста.

– Доводиться чути критику, що в команді „Спартак” мало місцевих футболістів.

– Це можуть говорити ті, хто ніколи по-справжньому футболом не цікавився. Бо сьогодні майже половина команди – гравці з Івано-Франківщини. Зрештою, такі молоді футболісти як Мартищук, Худоб’як, Ткачук, Бочкур, Веретко, Коцаб’юк й інші добре відомі справжнім уболівальникам команди. А ось щодо того, що в командах другої ліги від нашої області мало місцевих перспективних футболістів, то це правда. А ще я вважаю великою помилкою, що невелика за розмірами Івано-Франківська область має аж шість команд у другій лізі чемпіонату України. Цього собі не можуть дозволити навіть такі потужні області як Дніпропетровська чи Київська.

– Чи маєте надію, що нове керівництво обласної держадміністрації надасть більш дієву допомогу як команді „Спартак”, так і розвитку футболу в цілому?

– У нас була розмова на цю тему з головою ОДА п. Романом Ткачем і він пообіцяв усіляко сприяти тому, щоб головна команда нашої області тішила уболівальників результатами та змістовною грою. Я думаю, що ні Роман Володимирович, ні інші керівники регіону не зацікавлені в тому, щоб Прикарпаття втратило команду в першій лізі чемпіонату України.

Читайте самые интересные новости футбола в Facebook и Viber
Оцените этот материал
Голосов 1
Источник: Анатолій Гетьманчук, офiцiйний сайт iвано-франкiвцiв
Подождите, пожалуйста, идет загрузка комментариев

 

© UA-Футбол 2002-2017.
Все права на материалы, находящиеся на сайте www.ua-football.com, охраняются в соответствии с законодательством Украины.
При любом использовании материалов сайта, гиперссылка на UA-Футбол обязательна.
Пишите нам: info@ua-football.com