ПФЛ. Розширене засідання ЦР: нові ідеї, нові орієнтири ᐉ UA-Футбол

Общие новости

26.09.2009
суббота
10:15
ПФЛ. Розширене засідання ЦР: нові ідеї, нові орієнтири
Рейтинг публикации

25 вересня в конференц-залі готелю «Київ» відбулося розширене засідання Центральної Ради ПФЛ. Крім членів Центральної Ради на засідання були запрошені президенти клубів першої ліги та представники Федерації футболу України.

Питання, винесені на розгляд, визвали відкрите та конструктивне обговорення. А розпочалася дискусія з розгляду висновків комісії, створеної для вивчення ситуації, яка склалась у найпроблемніших клубах першої ліги – «Десна» Чернігів та «Нива» Тернопіль.

Тернопільський клуб через невідомі причини (можливо, через проблеми банку, в якому введено тимчасову адміністрацію) досі не перерахував на рахунок ПФЛ заявковий внесок в сумі 185 тис. грн. Членами Центральної Ради після заслуховування наявних фактів і обставин прийнято рішення рекомендувати Дисциплінарному комітету зняти з команди «Нива» 3 очки, а також зобов’язати клуб до 10 жовтня 2009 р. погасити наявний борг. Одночасно група фахівців на чолі з президентом ПФЛ планує зустрітися з представниками міської влади Тернополя та обласної держадміністрації. Мета – знайти шляхи і механізми оздоровлення ситуації і врятувати «Ниву» – єдиний професіональний футбольний клуб області.

Ситуація у клубі «Десна» також далека від ідеалу. Конфлікт між окремими групами власників клубу вже давно обговорюється в пресі, десять футболістів і колишній тренер команди звернулися до ПФЛ зі скаргами на невиплату зарплатні. Центральна Рада прийняла рішення дати одній зі структур-власників на чолі з віце-президентом клубу Володимиром Сулімом час до кінця осінньої частини змагань на приведення всіх документів в клубі у належний стан, а також розв’язання фінансових проблем.

Також на засіданні зроблені відповідні зміни у складі Рад першої та другої ліг, обумовлені ротацію команд між лігами та іншими причинами. Крім того, до складу Ради другої ліги введено представників всіх команд, за виключенням других (третіх) колективів клубів першої та Прем‘єр-ліги.

Конструктивним було обговорення проблем арбітражу та інспектування. Зокрема, голова Комітету арбітрів ФФУ Вадим Шевченко подякував ПФЛ за співробітництво і відзначив, що позитивним кроком у взаємовідносинах стало створення лігою Експертно-консультативної комісії. «Ми теж бачимо користь від цього нововведення», – зазначив Вадим Вікторович.

Окрему увагу президент ПФЛ Святослав Сирота приділив належному фінансовому управлінню, як основному інструменту успішного існування клубів і ліги в період економічного спаду. ПФЛ у тісній співпраці з Атестаційною комісією ФФУ буде пред’являти до клубів більш жорсткі вимоги в фінансових аспектах, при цьому ідучи назустріч у питаннях пом’якшення термінів виконання вимог до, приміром, інфраструктури. З метою стабілізації календаря змагань прийнято рішення визначити склад учасників майбутнього сезону не пізніше 31 березня 2010 року, одразу після закінчення процесу атестації.

У справі оздоровлення фінансової ситуації ПФЛ орієнтується, в тому числі, на останні критерії та рекомендації УЄФА. Але при цьому ліга не забуває і про суто місцеві особливості законодавства, чітке знання і дотримання яких може дати значний позитивний ефект. Наприклад, ПФЛ підготовлено реєстр спортивних споруд, задіяних під час проведення змагань. Затвердження цього переліку в Кабміні дозволить підняти питання щодо звільнення цих споруд від податку на землю, що є суттєвою статтею витрат клубів.

На розгляд клубів були також винесені декілька варіантів формули проведення першості другої ліги у наступному сезоні. Серед них – розподіл команд на три групи за територіальним принципом і проведення змагань у 4 кола. Кінцеве рішення щодо нової схеми проведення турніру буде прийнято клубами вже в цьому році.

В конструктивному і виваженому дусі пройшла дискусія щодо змін до існуючих норм стосовно перебування на полі молодих футболістів. Члени Центральної Ради вирішили проводити зміни поетапно. Виконкому ФФУ буде запропоновано на розгляд і затвердження зміни до чинного Регламенту, згідно з якими в матчах першої ліги на полі повинен обов’язково перебувати один футболіст 1990-1992 р.н., а в матчах другої ліги – один футболіст 1991-1993 р.н.

З наступного ж сезону підхід до ліміту зміниться більш корінним чином. По-перше, члени ЦР дійшли згоди щодо впровадження більш жорсткого обмеження на кількість футболістів у заявках команд (орієнтовно, цей показник буде зменшено до 25). По-друге, декілька місць в заявці буде закріплено за молодими гравцями. І по-третє, клубам буде дозволено заявляти понад лімітом молодих футболістів (орієнтовно – віком до 21 року), підготовлених клубом або дитячо-юнацьким спортивним закладом, зареєстрованим у відповідній місцевій регіональній федерації футболу. Точні параметри цих обмежень будуть визначені пізніше, після розгляду висновків робочої групи, створеної ПФЛ спільно з ФФУ.

Просто на цьому засіданні ПФЛ отримала офіційного страхового партнера. Ним, за одностайної підтримки членів Центральної Ради, стала страхова компанія «Княжа». У відповідності до лозунгу «Свій до свого по своє», клубам ПФЛ рекомендовано в подальшому страхувати футболістів команд саме у цій компанії.

Наприкінці засідання було прийняте ще одне важливе рішення. Договір між ФФУ та ПФЛ про організацію та проведення змагань, а також Регламент змагань між командами клубів ПФЛ наступного сезону буде прийнято не на один, а одразу на три роки, до кінця сезону 2012-2013 років. Це дозволить стабілізувати процес організації та проведення змагань, а також зробити першість України серед команд першої-другої ліг більш передбачуваною, а значить, привабливою для спонсорів та інвесторів.

Читайте самые интересные новости футбола в Telegram, Facebook и Viber
Подписывайтесь на наш канал YouTube
Оцените этот материал
Голосов 1
Источник: ПФЛ
Загрузка...
Реклама
Авторизуйтесь на сайте, для того чтобы голосовать.
Комментарии (8)
Войдите, чтобы оставлять комментарии. Войти
ihor7 (Тернопіль)
Шо за банк такий? Ех, не ту країну назвали Гондурасом.
Ответить
0
0
Mr.McKAY (ТЕРНОПІЛЬ)
Тернопільський клуб через невідомі причини (можливо, через проблеми банку, в якому введено тимчасову адміністрацію) досі не перерахував на рахунок ПФЛ заявковий внесок в сумі 185 тис. грн. ---------------------- Тьфу ты... такие копейки перечилсить не могут.
Ответить
0
0
Хм (Хм)
Дійсно, немає чого розділяти на групи першу. Краще, як це було й у перших чемпіонатах, зробити одну, але нормальну другу лігу, з клубами, які реально можуть підсилити першу, а все "болото" викинути у третю, яку можна трансформувати по аналогії з колишнім чемпіонатом КФК на 4-6 регіональних зон. Нехай вона буде напівпрофесійною, але толку з того буде явно більше, ніж зараз.
Ответить
0
0
solovey (Ахтырка,Украина)
Mehmet Aurelio (Луганск) 26.09.09 12:47 Согласен на 100%.Третью лигу к тому можно будет разбить на группы за территориальным принципом.Думаю многие команды из областных чемпионатов подтянулись бы.
Ответить
0
0
Henry (Тернопіль)
Mehmet Aurelio (Луганск) 26.09.09 12:47 Виходимо із наших реалій - клуби із стабільним фінансуванням у другій лізі не затримуються. Розділити на 2-3 лігу, при чому допустимо в одній лізі залишаються "Шахтар" Свердловськ, "Сталь" Дн-дз, "Титан" А, "Буковина" Чернівці, "Моршин" Стрий. Наскільки хватить фінансування, щоб ганяти команду по всій Україні із кінця в кінець?... Касові збори у 2 лізі, як правило "не дуже", тому для кого це все? ІМХО - за такого сценарію збанкрутілих команд стане порядком більше
Ответить
0
0
Mehmet Aurelio (Луганск)
solovey (Ахтырка,Украина) 26.09.09 11:37 ______________ А я считаю, что лучше бы они разделили 2 группы 2-й лиги на 2-ю и 3-ю лигу, оставив во второй лиге клубы со стабильным финансированием и неплохой инфраструктурой. А остальные пусть опускаются вниз и решают проблемы с финансами, и инфраструктурой
Ответить
0
0
romaha IF (Івано-Франківськ)
То шо в Ниви тепер 5 очок?
Ответить
0
0
solovey (Ахтырка,Украина)
Да я хочу посмотреть,сколько команд будет в группах во второй лиге?Три группы по 7-8 команд,нет даже по 5.Интересный чемпионат будет)))
Ответить
0
0
 

© UA-Футбол 2002-2019.
Все права на материалы, находящиеся на сайте www.ua-football.com, охраняются в соответствии с законодательством Украины.
Материалы сайта предназначены для лиц старше 18 лет (18+).
Пишите нам: [email protected]


Продолжая просматривать www.ua-football.com, вы подтверждаете, что соглашаетесь c Политикой конфиденциальности
Согласен