Сергій Шиманський: Наше завдання: сформувати боєздатний колектив ᐉ UA-Футбол
Вторая лига Украины
21.07.2010
среда
11:19
Сергій Шиманський: "Наше завдання: сформувати боєздатний колектив"
Рейтинг публикации

Минулий футбольний сезон для головної команди Тернопільщини «Ниви» був, образно кажучи, тріумфально-плачевним. Пригадуєте, яке то було свято, коли команда підвищилася в класі! Чиновники всіх рівнів щедро роздавали обіцянки забезпечити колектив усім необхідним, аби він міг успішно виступити в першій лізі. Та вже стартові матчі засвідчили, що «Ниві» буде непросто втриматися у вищому за рангом дивізіоні. У підсумку, не маючи належної фінансової підтримки, тернопільська команда «з тріском» вилетіла з першолігового турніру.

За кілька турів до його завершення, коли в команді вже не залишалося жодних шансів на виживання, її очолив відомий в минулому футболіст «Ниви» Сергій Шиманський. Перед ним, власне, керівництво клубу і поставило завдання готувати колектив уже до участі в друголігових змаганнях. Непомітно збіг час: 24 липня розпочинаються ігри в цьому дивізіоні. Минулого ж тижня — перед початком тренувального матчу «Ниви» з командою ФК «Бережани», яка виступає в обласному чемпіонаті, відбулася ця розмова з наставником тернополян.

— Чесно кажучи, не так уже й багато часу було для підготовки, — каже Сергій Шиманський. — Фактично не проводили жодних повноцінних тренувальних зборів, оскільки ще й досі не визначилися остаточно зі складом команди. Наразі зіграли два контрольні матчі: з івано-франківським «Прикарпаттям» та командою з Тернопільщини — ФК «Марилівка». Обидві програли, але для нас у цих контрольних іграх був важливим не результат. Насамперед, прагнули побачити в грі тих молодих місцевих футболістів, які претендують на місця в складі команди. А їх було понад сорок.

— Збираєтеся залучати до ігор у другій лізі здебільшого вихованців місцевого футболу?

— Керівництво клубу висунуло вимогу — проводити активну селекційну роботу, акцентуючи основну увагу на пошук обдарованих футболістів у межах області. Але це, так би мовити, робота на перспективу. Якщо ж говорити про нинішній склад «Ниви», то він не зазнав кардинальних змін порівняно з тим, який було задіяно в останніх турах першолігового турніру. Із місцевих виконавців залишилися в команді всі, крім Беркити. Із приїжджих погодився і надалі грати лише Роман Дуда, але зараз на оглядинах перебувають ще кілька футболістів. Мусимо підсилити окремі ланки, передусім, лінію нападу.

— Молодих місцевих футболістів переглядаєте здебільшого із Тернополя?

— Є багато претендентів із ДЮСШ обласного центру, але шукаємо таланти також і в районах. Пріоритетний — 1993 рік народження, але не обминаємо увагою й інші вікові категорії.

— Могли б уже назвати орієнтовний склад команди, що вийде на поле в стартовому матчі друголігового турніру?

— Конкретних прізвищ наразі не хотів би називати, оскільки ще маємо переглянути кількох потенційних виконавців у найближчих контрольних матчах. А це означає, що перед стартом змагань (заявку на участь у турнірі «Нива» подасть 21 липня. — Прим, авт.) можуть відбутися в команді певні кадрові зміни.

— Проблем із воротарями нема?

— Найближчими днями має вирішитися питання щодо Ільюменкова, а так наразі на цій позиції ситуація стабільна.

— Які головні завдання доведеться вирішувати «Ниві» у новому сезоні?

— Керівники клубу поставили перед тренерським штабом основне завдання: сформувати боєздатний колектив, орієнтуючись на місцевих вихованців, аби таким чином дати поштовх до розвитку майстрівського футболу Тернопільщини. Звичайно, спочатку в складі команди виступатимуть і кілька приїжджих виконавців, аби підтримувати її ігровий потенціал. Якщо ж говорити про конкретне завдання на цей сезон, то, думаю, зможемо закріпитися щонайменше в середині турнірної таблиці. Принаймні, президент нашого клубу Степан Богданович Рубай наразі не наполягає на тому, аби команда боролася за найвищі позиції.

— Що можна сказати про фінансову ситуацію, яка, безперечно, відіграє важливу роль як у формуванні команди, так і в підсумковій позиції?

— Нас запевнили, що принаймні на проведення першого кола змагань кошти у клубний бюджет закладено, тож має бути все добре. Залишилися ще питання із заборгованістю деяким футболістам, але й вони мають найближчим часом вирішитися.

Читайте самые интересные новости футбола в Telegram, Facebook и Viber
Подписывайтесь на наш канал YouTube
Оцените этот материал
Голосов 1
Источник: газета "Український футбол", sport.ua
Загрузка...
Реклама
Авторизуйтесь на сайте, для того чтобы голосовать.
Комментарии (0)
Войдите, чтобы оставлять комментарии. Войти
 

© UA-Футбол 2002-2018.
Все права на материалы, находящиеся на сайте www.ua-football.com, охраняются в соответствии с законодательством Украины.
Материалы сайта предназначены для лиц старше 18 лет (18+).
Пишите нам: [email protected]


Продолжая просматривать www.ua-football.com, вы подтверждаете, что соглашаетесь c Политикой конфиденциальности
Согласен