Скаут UA-Футбол. Дмитро Хльобас ᐉ UA-Футбол
Украинская Премьер-Лига (УПЛ)
Новий випуск рубрики "Скаут UA-Футбол" присвячено форварду команди київського "Динамо" Дмитру Хльобасу
Премьер-лига Таблица Матчи Новости Команды Бомбардиры Ассистенты Гол+пас Посещаемость ТВ

Іван Гук
10.04.2013
среда
11:55
Скаут UA-Футбол. Дмитро Хльобас
Рейтинг публикации
Новий випуск рубрики "Скаут UA-Футбол" присвячено форварду команди київського "Динамо" Дмитру Хльобасу

Дмитро Хльобас народився 9 травня 1994 року в місті Лохвиця полтавської області, нападник команди київського «Динамо». Вихованець ДЮФШ «Динамо» ім. Валерія Лобановського. З 2008 по 2011 рік в ДЮФЛ виступав за «Динамо» (Київ).

Скаут UA-Футбол. Дмитро Хльобас - изображение 1

29 липня 2011 року молодий нападник дебютував в матчі молодіжних команд «Металург» (Донецьк) - «Динамо» 0-2. І відразу Хльобас став основним гравцем молодіжної команди, в першому сезоні в 24 матчах забив 5 голів. 17 листопада 2012 року у віці 18 років він дебютував за основну команду «Динамо» в матчі чемпіонату України проти донецького «Металурга», вийшовши на заміну на 68 хвилині замість Марко Рубена. З 2007 року виступає за юнацькі збірні України різних вікових категорій.

Загальні відомості

Дмитро Хльобас зацікавився футболом у ранньому дитинстві, коли його батько, який також займався цією грою, відправив хлопця до місцевої дитячо-спортивної школи, де його першим тренером став Олександр Харченко. Він і заклав фундамент майбутнього становлення Дмитра як футболіста.

Скаут UA-Футбол. Дмитро Хльобас - изображение 2

«Коли мені було років шість років, почав займатися в дитячій школі, яка працює до цих пір. Грали з друзями в своє задоволення в залі, природно, спочатку ніякої серйозності не було. Повторюся, це була абсолютно не така серйозність, з якою зараз тренуються дітлахи на "Нивках". До них відносяться занадто відповідально, кричать, а це не дуже добре. У такому віці їм ще все одно, вони повинні грати в своє задоволення. Також великий внесок зробив батько, тому що він сам футболіст. Напевно, він також грав би на професійному рівні, якби не його батьки, які наполягли, щоб він займався навчанням, а не футболом», - розповідає Хльобас в інтерв'ю офіційному сайт "Динамо".

Першим клубом Хльобаса стала «Енергія» Ромни. Тоді команда була досить непоганого рівня, але зараз вже клуб цей розпався. Коли ж Дмитру виповнилося 11 років, він отримав пропозицію від «Динамо» Київ.

«Сталося це після одного з дитячих турнірів, який проходив в Києві. Незважаючи на те, що місто маленьке, у нас була хороша команда, у своєму районі ми перемагали всіх та отримали право поїхати до столиці України. Мені тоді було 11 років, я грав досить вдало і хтось з динамівських селекціонерів мене помітив. А після гри поговорив з моїм батьком і сказав, щоб я приїжджав на збори, які проходили на базі в Конча-Заспі, до тренера Олега Петровича Крисана, - розпо. Перші три дні пройшли нормально та згодом через деякий час почав сумувати за батькам, почалися сльози і прохання забрати мене назад. Але в результаті мене залишили і правильно зробили. З часом я звикся, обзавівся друзями і майже відразу почав грати в офіційних матчах. Олег Петрович - дуже досвідчений фахівець, ми були зовсім маленькими, і він замінив нам батька».

Статистика

Скаут UA-Футбол. Дмитро Хльобас - изображение 3

Індивідуальні навики та якості Дмитра Хльобаса

Фізичні характеристики

Дмитро Хльобас невисокого зросту - 172 сантиметри, але він - добре складений гравець, кремезний, здатний вести та нав’язувати силову боротьбу опонентам, загалом ведення єдиноборств, як в низу так і в верху можна віднести до сильних якостей Дмитра, міцно стоїть на ногах, добре координований, з хорошою стартовою швидкістю. Мінуси Хльобаса витікають з його переваг, сильно розвинута мускулатура робить його недостатньо пластичним, гнучким, бігу не вистачає візуальної легкості та еластичності. Вважко нашому герою даються і фізичні навантаження, запропоновані головним тренером киян на зборах, що може свідчити про недостатню витривалість з однієї сторони, чи надто високі навантаження для молодого гравця, запропоновані Олегом Блохіним з іншої.
Це загалом є проблемою команди київського «Динамо», стереотипність ведення фізичної підготовки фактично унеможливлює попадання в склад молодих талановитих гравців за певними винятками. Змушені констатувати, вміння дозувати навантаження з огляду фізичний розвиток та вік футболіста не входить до чеснот наставників киян.

Технічні характеристики

Дмитро в якійсь мірі унікальний нападник для чемпіонату України, адже володіє однаково добре поставленим ударом з обох ніг, з легкістю виконує так складний технічний елемент, як удар зльоту. Хороша координація дозволяє йому завдавати ударів з будь-яких позицій та зі спротивом захисників, непогано грає головою і веде верхові єдиноборства в штрафному майданчику суперника.

Недоліками Хльобаса є контроль м’яча, йому необхідно декілька дотиків, щоб обробити його, а це в свою чергу надає додатковий час захисникам на перебудову чи можливість приблизитись до нападника. Це обмежує в часі Дмитра. Над якістю виконання передач герою цього матеріалу також необхідно ще працювати, гра один в один в основному ведеться Хльобасом за рахунок швидкості прийняття рішень та стартовій швидкості в поєднанні з координацією рухів, проте віднести до переваг її також поки що не можна.

Тактичні характеристики

Хльобас діє на місці центрального нападника, він постійно перебуває в русі, створюючи тиск на центральних захисників, тим самим утворюючи глибину атаки та відсуваючи лінію захисту суперників максимально низько до власних воріт. В нього добре розвинуте відчуття гольової позиції, хлорел швидко реагує на втрату м’яча партнерами для створення пресингу відразу при втраті, добре оцінює ситуацію на полі перед прийомом м’яча.

З мінусів відзначимо наступне: при контролі м’яча віддасть перевагу власним діям навіть, якщо партнер перебуває в більш вигідній ситуації, погано відкриває зони для атак партнерів з глибини, не відволікаючи захисників за собою від воріт. Хоча сам Дмитро говорить, що здатний зіграти, як лівого так і правого півзахисника та навіть центрального півзахисника, на позиції якого Хльобаса пробували награвати в юніорських командах, все ж рідним виглядає лише місце центрального нападника.

Психологічні характеристики

Дмитро по-спортивному наглий гравець, напористий непоступливий в єдиноборствах, проте, можливо, впевненості в власних діях йому ще не вистачає. Ттакож хотілося б бачити більший прояв ініціативності від Хльобаса, хоча його позиція на полі центрального нападника і залежна від партнерів по команді. Варто працювати нашому герою і над лідерськими якостями, що в якійсь мірі залежно від наставників «Динамо», яким просто необхідно більше уваги приділяти власним вихованцям, працюючи в першу чергу над психологією молодих талантів, керуючись висловлюванням радянського поета, перекладача та літературознавця Льва Озерова:

Пренебрегая словесами
Жизнь убеждает нас опять:
Талантам надо помогать,
Бездарности пробьются сами.

Результативність Дмитра Хльобаса в поточному чемпіонаті молодіжних команд, говорить сама за себе. Головне, щоб вона надала молодому форварду додаткову впевненість, яка ні в якому разі не повинна переростати в самовпевненість. «Не скажу, що я вже переріс рівень молодіжного чемпіонату, але відчуваю, що стрімко його переростаю. Про це можна судити, навіть порівнявши мої результати в минулому сезоні і нинішньому. Я тільки в першому колі сезону-2012/13 забив в два рази більше м’ячів, ніж за весь чемпіонат минулого року, не знаю, якою буде моя подальша доля, але мені хотілося б грати в Прем’єр-лізі , вже починаючи з сезону 2013/14 року, довше в дублі просто немає сенсу залишатися, потрібно рости, а не топтатись на місці».

Бомбардирські здібності націленого на ворота юного форварда не залишились непоміченими і головним тренером «Динамо» Олегом Блохіним - 17 листопада 2012 року в матчі проти донецького «Металурга» Дмитро дебютував за основну команду «Динамо», замінивши Марко Рубена на 68-й хвилині . «В цій грі ми подивились Хльобаса, - сказав наставник киян після матчу. - Це перспективний футболіст, що забиває багато м’ячів, але йому лишень 18, а українські гравці зазвичай заявляють про себе у віці 23-24 років. Зараз вже немає таких зірок, як Шевченко чи Ребров, які рано приходили в першу команду, хоча, може хтось і вистрелить».

А зимою 2013 року Дмитро відправився на збір з головною командою. Потрібно відзначити, що це вже другий збір з основою, перший був в літку 2012 року ще при Юрії Сьоміні, нажаль, Хльобасу не вдалось переконати наставників «Динамо», та закріпитись в основній обоймі киян, чому в негативному значенні завадили проблеми зі здоров’ям.

Після зборів Дмитро поділився своїми думками стосовно проведеної роботи під керівництвом Олега Блохіна. «Враження і відчуття від збору у мене весь час змінювалися, у літаку були одні, в готелі - інші, а на полі - треті. Важкими були перші дні, кожен день бігали фартлеки, Увечері та вранці була робота на фізику, кожен день по два тренування, ще й вранці пробіжка, але, думаю, її можна не рахувати»…

У вас не установлен Flash Player. Свежую версию Flash Player'a вы можете скачать на официальном сайте

Підсумки

Дмитро Хльобас - безперечно талановитий гравець з природнім інстинктом форварда, з добре розвинутим відчуттям гольової позиції, володіє поставленим ударом з обох ніг, що при належному відношенні до роботи над своїми недоліками найближчим часом повинен заявити про себе на рівні української Прем’єр-ліги. Звісно, за умови, якщо динамівські наставники будуть більше уваги приділяти власним вихованцям та надавати ігровий час в основному складі команди, в іншому випадку - кращим варіантом для Дмитра буде оренда в один з клубів вищого українського дивізіону, де він отримає можливість розвивати свій талант в більш конкурентних умовах.

Скаут UA-Футбол. Дмитро Хльобас - изображение 4

В підготовці матеріалу використовувалось інтерв’ю Дмитра Хльобаса офіційному сайту команди київського "Динамо".

Читайте самые интересные новости футбола в Telegram, Facebook и Viber
Подписывайтесь на наш канал YouTube
Оцените этот материал
Голосов 1
Загрузка...
Реклама
Авторизуйтесь на сайте, для того чтобы голосовать.
Комментарии (37)
Войдите, чтобы оставлять комментарии. Войти
Smooth da Hustler (Львів)
[quote datetime="11.04.2013 18:55" author="Solomir (Львів)"] А хто має визначати ? [/quote] Ті показники не потрібні, в такому вигляді. Ось наприклад удар, ще трохи і таке враження що він буде такий як у Р.Карлоса(в хороші часи).
Ответить
0
0
kotak (Aachen)
P.S. Имел в виду юношеские и молодёжные ЧЕ и ЧМ, типа U-19 и U20.
Ответить
0
0
kotak (Aachen)
Парню менее чем через месяц 19 лет, а у него всего 1 игра в УПЛ. В Европе в таком возрасте уже по 30-50 игр в чемпе и с десяток голов у многих. Деннис Прат (Dennis Praet), атакующий полузащитник, родился 14 мая 1994 (18 лет): 2011/12 Андерлехт 9/1 2012/13 Андерлехт 34/6 Эрик Дайер, защитник, опорный полузащитник, Родился 15 января 1994 года (19 лет): 2012/13 Спортинг 9/1 Кевин Фолланд (Kevin Volland), нападающий, атакующий полузащитник, родился 30 июля 1992 (20 лет): 2010/2011 Мюнхен 1860 25/6 (2 Бундеслига) 2011/2012 Мюнхен 1860 35/14 (2 Бундеслига) 2012/2013 Хоффенхайм 24/4 Нил Мюпе, нападающий, родился 14 августа 1996 года (16 лет): 2012/13 Ницца 11/3 Матей Выдра, нападающий, родился 1 мая 1992 года (20 лет): 2009/10 Баник 14/4 2010/11 Удинезе 3 2011/12 Брюгге 2 2012/13 Уотфорд 30/19 (Чемпионшип) Виктор Фишер, игрок атаки, родился 9 июня 1994 года (18 лет): 2012/13 Аякс 8/3 Лукас Динь, левый защитник, левый полузащитник, родился 20 июля 1993 года (19 лет): 2011/12 Лилль 16 2012/13 Лилль 22/1 Лазар Маркович (Lazar Markovic), атакующий полузащитник, родился 2 марта 1994 года (19 лет): 2010/11 Партизан 1 2011/12 Партизан 33/7 2012/13 Партизан 22/5 Инфа с сайта футбол.уа и на данный момент у многих игроков матчей да и голов поболее будет.
Ответить
+3
0
mag-zp (Запоріжжя)
Та, що Ви таке кажете, для наших тренерів Гармаш, Ярмоленко, Коноплянка - до цих пір перспективні!
Ответить
+3
0
Solomir (Львів)
і що далі ? Що Ви хотіли цим сказати - ?
Ответить
0
0
kotak (Aachen)
А сами не поняли? Только то, что наши 18-20 летние в подмётки не годятся европейским серстникам. Сколько нашей молодёжи перешло хотябы в Бельгию или Голландию, я молчу про Топ-5? А сербские, румынские, польские , чешские юноши после каждого ЧЕ или ЧМ пачками на Запад переходят. Потому и сборные у них луше. Даже испанцы с голландцами не сидят на лавке Реала или Аякса, а переходят в Германию или Англию. Никому наши хвалённые Хльобасы и прочие "самородки" не нужны. Вот и будут до 25 лет по дублям в нога-мяч играть, потом лет 5 за середняков УПЛ, а после тридцатника добро пожаловать в Пердив))))) примеров тысяча. Вам ли не знать
0
0
Solomir (Львів)
Ну так і Ви напевно розумієте, що тут проблема не лише в гравцях а в системі підготовки молодих футболісті в Україні це перше, друге ні в Бельгії ні в Голандії молодим виконавцям не платять ці гроші які вони отримують тут в Україні, якщо б Вам запропонували роботу за кордоном з в тричі меншою заплатнею ви б погодились - ? Очевидно що ні ... Третя проблема недостатня кваліфікація тренерів які працюють з юніорськими та молодіжними командами, та взагалі причин можна назвати массу ... А питання було в іншому, так що нам тепер взагалі не звертати увагу на український футбол ?
0
0
kotak (Aachen)
Насчёт системы Вы правы. ЗП у молодых украинских футболистов несопоставима с их профессионализмом и опытом. В Европе молодняк за меньшие деньги землю грызут)))
0
0
Smooth da Hustler (Львів)
А хто визначав ті технічні параметри ?
Ответить
+1
0
Solomir (Львів)
А хто має визначати ?
Ответить
0
0
Ковальчук Олег
Задатки хорошего форварда есть. Очень хочется его увидеть в полной красе в матчах чемпионата и ЛЧ. Дай бог закрепиться в основе, регулярно играть, призываться в сборную и расти хорошим футболистом. Удачи ! )
Ответить
+1
0
Саня Jack (Ромны)
Всё, конечно, интересно и занимательно, да вот только был у нас "Электрон", а совсем не «Енергія». В 2002 году мы выходили даже в 1/8 финала КУ, там Шахтер выбил...
Ответить
+1
0
Solomir (Львів)
Перепрошую, або я сплутав, або в інтерв\'ю Хльобаса помилка.
Ответить
+1
0
Свободу не спинити (Львів)
Проблема українських клубів, це якраз те про що було скзано вище В Европе детские команды учат ИГРАТЬ, А наши все также - оборонятся, і я х хотів би додати, що оборонятися їх заставляє результат. Від кожної молодіжної команди вимагають максимального результату, а це велика помилка, тому що при негативному результаті молоді гравці "ламаються", коли вони переходять в дорослий футбол вони бояться грати так як вміють, і перегоряють а потім взагалі пропадають в командах 2-ї ліги.
Ответить
+5
0
Романыч (Мариуполь)
Не совсем "подворотни", но тем не менее, Иван оперативно среагировал на пожелания "широкого загалу".;) По мнению автора талант есть,а если есть то думаю откроется меньше чем через пять лет.Удачи! Иван спасибо!
Ответить
+2
0
Solomir (Львів)
Дякую. Думаю Хльобас не загубився б в Ворсклі вже зараз, в карпатах міг би мати ігровий час на рівні чи близько рівня з Гладким, цей же Кривбас конкурувати з Самодіним та Антоновим думаю готовий, Арсенал ...
Ответить
+2
0
Романыч (Мариуполь)
Аренда на год-два, решила бы этот вопрос.
+1
0
Solomir (Львів)
поки що запхали в дубль і там навіть в заявку не попадає ...
+1
0
Романыч (Мариуполь)
В чем причина не знаю,надеюсь это временно. Удачи ему.
+1
0
Chemodan (Киев)
Всё это не имеет значения. Хлебасу 18 лет, а вы слышали слова Блохина? По его мнению, футболисты в Украине созревают в 23-24)) Так что про парня можно забыть лет на 5, а значит и вообще забыть... Похоже на тренерском посту у нас появился второй Семин...
Ответить
+4
-2
mr_neyasit (Хайфа)
Результативность не ахти. Сравните с показателями того же Ибрагимовича в юном возрасте и все поймете. Хотя задатки хорошего напа есть. Больше работы над собой, меньше мыслей о том какой он талант и все получится)))
Ответить
+1
-1
Unity_6 (Славутич)
В Европе детские команды учат ИГРАТЬ. А наши все также - оборонятся. Потому и результативность невысокая, ибо добрая половина клубов с ДК в качели на юношеском уровне не играет.
Ответить
+2
0
Solomir (Львів)
А які показники в Ібрагімовича в віці з 13 до 16 років --- дайте статистику для порівняння.
Ответить
+1
0
mr_neyasit (Хайфа)
В восемь лет Златан стал выступать за детскую команду клуба «Балкан», в которой играли исключительно выходцы из балканских стран. Его сразу записали в более старшую возрастную группу. Однажды Ибрагимович, выступая за детскую команду выходцев с Балкан, в первом тайме остался на скамейке запасных за плохое поведение. К перерыву его команда уступала 0:4, и тренер позволил Златану выйти на поле. Тот забил восемь мячей, а его команда победила со счётом 8:4 Не нашел статистику в 13-16 лет , но приведенный факт тоже впечатляет))) и это в 8 лет
+3
-1
Solomir (Львів)
Я б здивувався якщо б Ви знайшли :) Стосовно Златана, то з огляду на його фізичний розвиток можу припустити, що в 8 років він не поступався 10 річним, тому і забивав більше,... дуже сумніваюст що в нього статистика краща за Хльобаса в віці 13-16 років. Ви знаєте скільки Златан Ібрагімович забив голів в ЛЧ - ?
0
0
kotak (Aachen)
у Златана 95/31 в ЛЧ. и что вы хотели сказатъ своим вопросом?))
0
0
Solomir (Львів)
Та хотів сказати, що в Златана Ібрагімовича за винятком останніх двох сезонів статистика коливалась від 0.3 до 0.5 мяча за гру, і в молоді роки 18-19 в нього було 0.4, ... тому якщо вже порівнювати виключно статистичні дані то Хльобас в цьому не поступається - за винятком останніх двох сезонів Златана.
0
0
kotak (Aachen)
Я вот наскрёб на Златана, у него 586 игр за клубы во всех официальных турнирах и сборную Швеции, в которых он забил 293 гола, т.е. ровно 0,5 получилось. Ели хотите могу расписать поподробнее цифры, но там начиная с 1999 года много получится. Остановвлюсь на его молодости, это интереснее, особенно если с Хльобасом сравнить. Златан в 19 лет перешел в Аякс, имея к тому ремени уже 40/16 за Мальмё в чемпионате Швеции, неплохо в принципе. За первый сезон в Голландии у него 24/6 плюс 4/2 в КУЕФА (а ему только 20 годков стукнуло). Как думете, у Хльобаса через год будет хотя бы 8 голов за первую команду Динамо? И про 31 гол Златана в ЛЧ: если не считатъ Шеченко, много ли украинских игроков из нынче играющих могут похвастаться таким числом?
0
0
Solomir (Львів)
Про що ми будемо з Вами сперечатись, стосовно Ібрагімовича це була іронічна відповідь на інформацію що він забив 8 м\'ячів в 8-ми річному віці, - ну що сказати можливо Хльобас в цьому віці і 12 забивав не знаю, факт що в Хльобаса дуже сильні показники за останні 6 років на всіх рівнях де він грав ... А стосовно того скільки він заб\'є в наступному сезоні - ми не в Голандії правильно, і не в Аяксі, де б за такого гравця зубами вчепились і він би 16 за 40 матчів поклав не сумніваюсь ... ми в Україні де замість Хльобаса куплять ще одного Рубена за 8 міліонів, який більше 5 мячів за сезон не забивав !!! От і вся історія, тай не корректно порівнювати його з Ібрагімовичем, з таким успіхом можемо Мессі з Шевченко порівняти на фоні Мессі Шевченко буде дуже кволо виглядати ...
0
0
kotak (Aachen)
"... ми в Україні де замість Хльобаса куплять ще одного Рубена за 8 міліонів, який більше 5 мячів за сезон не забивав !!!" золотые слова. подписываюсь под ними. то ли не ценят на Украине своих игроков, то ли денег на чужих игроков много, но состояние дел очень печальное.
+1
0
Андрей Софин (Киев)
Спасибо, очень интересно. Хотя бы потому, что ближе нам, чем бельгийские таланты, при всем к ним уважении. Остается надеяться, что он и другие молодые игроки будут получать шанс от Олега Владимировича.
Ответить
+10
-2
Solomir (Львів)
Дякую. В мене надія на характер Хльобаса та бажання грати яке заставить його змінити клуб, в Динамо в нього є всі шанси загнутись ... нажаль ...
Ответить
+6
-2
Романыч (Мариуполь)
Здесь я с Вами согласен. Команда и тренер от которого требуют в первую очередь результат,не лучшее место для этого.
+1
0
Unity_6 (Славутич)
Отличный материал. От себя добавлю, что Хльобас по манере игры мне чем-то напоминает Кержакова. Сбитый, неуступчивый, напористый наглы. Если с мячом разгонится, остановить уже сложно... как-то так.
Ответить
+11
-2
Solomir (Львів)
Дякую Артем. Я хотів би щоб Хльобас виріс в такого собі Герда Мюллера ! По манері також схожі ...
Ответить
+6
-2
kotigorok (Чернігів)
Кержакова... Це комплімент чи навпаки?
Ответить
+6
-1
Unity_6 (Славутич)
Скажем так, у Кержакова тоже масса достоинств. Я на достоинства ровнял...
+3
0
 

© UA-Футбол 2002-2018.
Все права на материалы, находящиеся на сайте www.ua-football.com, охраняются в соответствии с законодательством Украины.
Материалы сайта предназначены для лиц старше 18 лет (18+).
Пишите нам: [email protected]


Продолжая просматривать www.ua-football.com, вы подтверждаете, что соглашаетесь c Политикой конфиденциальности
Согласен