Премьер-лига
Премьер-лига

Премьер-лига - результаты и расписание матчей, турнирная таблица, новости.

З прицілом на еврокубки. Міжсезоння лідерів Ліги Парі-матч


Як готувались до нового сезону команди, що представлятимуть Україну на міжнародній арені

З прицілом на еврокубки. Міжсезоння лідерів Ліги Парі-матч


UA-Футбол закінчує цикл матеріалів, в яких підсумовується літня робота команд Української Прем‘єр-ліги. В останньому ми розглянемо стан справ у клубах, що в цьому сезоні представлятимуть нашу державу на міжнародній арені.

З прицілом на еврокубки. Міжсезоння лідерів Ліги Парі-матч - изображение 1"Ворскла" (Полтава)

Тренер – Василь Сачко

Результат минулого сезону – п‘яте місце

Прогноз на наступний сезон – четверте-п‘яте місце

"Ворскла" вміло скористалася кризою конкурентів і вперше після каденції Микола Павлова здобула право зіграти на міжнародній арені. Полтавчани в порівнянні з деякими іншими колективами з когорти середняків Прем’єр-ліги виглядали дійсно привабливо і своє місце в п’ятірці заслужили цілком і повністю.

Запорукою успіху підопічних Василя Сачка стало бажання розвиватись і, власне, нормальні умови для того самого розвитку. Не маючи проблем з фінансуванням, "Ворскла" цілеспрямовано працювала над власним ігровим малюнком та перспективами, що вилилося в здобуття найкращого за останні шість років результату.

Не зрадили собі полтавчани і під час міжсезонної підготовки. Як завжди "ворскляни" скромно поводилися на ринку, підсилюючи склад крапково та працюючи над вдосконаленням уже існуючих ігрових зв’язків.

Втягувалися у роботу полтавчани в селищі Марки, а ігрового тонусу набували на зборі в Словенії. Всього "Ворскла" провела чотири спаринги, три з яких – з закордонними суперниками. Боснійський "Сараєво" та словенський "Рудар" були обіграні 3:0 та 2:0 відповідно, а от хорватському "Спліту" полтавчани поступилися 1:2. З майбутнім суперником по Лізі Парі-матч "Олександрією" "Ворскла" розійшлася миром 1:1.

ДатаКомандаРах.СоперникПодробнее
26.06.2015"Ворскла" Полтава1:1ФК "Олександрія"огляд матчу >>
03.07.2015"Ворскла" Полтава1:2РНК "Спліт"огляд матчу >>
07.07.2015"Ворскла" Полтава3:0"Сараєво" Боснія і Герцеговинаогляд матчу >>
11.07.2015"Ворскла" Полтава2:0"Рудар" Словеніяогляд матчу >>

Склад команди Василя Сачка суттєвих змін не перетерпів. Пішов з "Ворскли" Денис Дедечко, котрий навесні втратив місце в основній обоймі. Йован Маркоскі залишив полтавчан за вислугою років, а Євген Будник та Сергій Логінов пішли шукати кращої долі через не потрапляння до основного складу.

Розширити основну обойму виконавців Василь Сачко надіється за допомогою Младена Бартуловіча та Олексія Дитятьєва. Перший повинен нав’язати конкуренцію фланговим півзахисникам, другий – центральним оборонцям. Продовжив орендну угоду з командою Антон Шиндер.

Для боротьби на внутрішній арені Василю Сачку кадрових ресурсів вистачить, але чи зможе "Ворскла" в своєму нинішньому образі безболісно для результату виступати на двох фронтах? Полтавській команді випала честь представляти Україну в єврокубках і зганьбитися полтавчани права не мають. З урахуванням напруженого графіку, в який "Ворскла" заступить вже на самісінькому старті сезону, полтавчанам не завадили б ще кілька вхідних трансферів.

Зокрема, досить низькою є конкуренція на позиції флангових захисників. Якщо вилетять Сапай або Сімінін, то замінити когось з них зможе хіба що Ігор Пердута. А якщо поза грою опиняться обоє флангових оборонців, тоді Сачку доведеться зміщувати на край когось з гравців центральної зони.

Перед воротами Станіслава Богуша діятиме пара стоперів Даллку-Чеснаков. На два місця в центральному плацдармі претендуватимуть Андрій та Євген Ткачуки (останній може зіграти і в захисті), а також Олександр Скляр. Трохи вище може зіграти Олег Міщенко. Втім, з урахуванням тактичної моделі "Ворскли" (4-4-2), Міщенку місця в основі знайти буде важко. Турсунов і Громов – крила півзахисту (а в новому сезоні за місце під сонцем боротиметься і Бартуловіч), Шиндер та Ковпак – центральні нападники.

Орієнтовний склад на першу частину сезону

З прицілом на еврокубки. Міжсезоння лідерів Ліги Парі-матч - изображение 2

З прицілом на еврокубки. Міжсезоння лідерів Ліги Парі-матч - изображение 3"Зоря" (Луганськ)

Тренер – Юрій Вернидуб

Результат минулого сезону – четверте місце

Прогноз на наступний сезон - четверте-п‘яте місце

Міжсезоння для вболівальників "Зорі" було тривожним. В пресу просочувалася інформація про начебто фінансові проблеми луганців, що супроводжувалося новинами про кадрові втрати. Спочатку до "Шахтаря" повернулися Малишев та Караваєв, потім за кордон попрямували Максим Білий та Віталій Вернидуб, а на останок преса активно проводжала із "Зорі" Пилявського та Будківського.

Але на виході маємо не таку вже й критичну ситуацію. Пилявський нікуди не перейшов (хоча, інтерес з боку "Шахтаря" таки є), Будківський та Караваєв продовжили оренді угоди, а відбувшим Білому, Малишеву та Вернидубу селекційна служба "Зорі" знайшла заміни.

В центр захисту прийшли Міхаіл Сіваков та В’ячеслав Чечер, в центр поля (на заміну Малишеву) – Дмитро Гречишкін. Крім того, запросила "Зоря" Кирила Дорошенка, який може зіграти як в центрі півзахисту, так і на будь-якому з флангів. Не залишилися недоторканими й позиції Будківського. Для конкуренції луганці взяли в оренду талановитого нападника молодіжного складу "Шахтаря" Артура Загорулько. Кращий бомбардир молодіжної першості тепер спробує свої сили на елітному рівні українського футболу, а також на рівні єврокубків.

Відтак, можна констатувати, що за іменами "Зоря" як мінімум не стала слабкішою. Інша справа, що Юрію Вернидубу додалося головного болю в плані награвання команди. Особливо актуальна дана проблема з урахуванням раннього старту в Лізі Європи. "Зоря" рішуче налаштована пройти до групового етапу, тож часу для розкачки практично немає.

Юрій Вернидуб не стримував себе під час контрольних матчів. Наставник випробовував різноманітні тактичні схеми, експериментував зі складом, перевіряв новачків. Результатом стали дві поразки (від "Відеотона" та "Амкара"), три перемоги (над "Олександрією", "Олімпією" та "Загребом") і дві нічиї (з загребським "Динамо" та "Заврчем"). Але найголовнішим є не результат, а напрацювання. Вернидуб в ідеалі прагне мати два більш-менш рівноцінні склади, які б дали змогу успішно поєднувати боротьбу на різних фронтах.

ДатаКомандаРах.СоперникПодробнее
23.06.2015"Зоря" Луганськ2:1ФК "Олександрія"огляд матчу >>
27.06.2015"Зоря" Луганськ2:1"Олімпія" Люблянаогляд матчу >>
30.06.2015"Зоря" Луганськ1:2"Відеотон" Угорщинаогляд матчу >>
04.07.2015"Зоря" Луганськ5:1"Загреб" Хорватіяогляд матчу >>
05.07.2015"Зоря" Луганськ2:2Динамо (Загреб)огляд матчу >>
07.07.2015"Зоря" Луганськ0:0"Заврч" Словеніяогляд матчу >>
09.07.2015"Зоря" Луганськ1:3"Амкар" Пермогляд матчу >>

В оптимальній моделі "Зорі" місце у воротах займатиме Микита Шевченко. За звання другого голкіпера боротимуться Сантіні та Андрій Полтавцев. На дві позиції в центрі захисту є три претенденти. Андрій Пилявський напевно буде залізно основним, а от за ще одне місце в стартовій обоймі сперечатимуться між собою Чечер з Сіваковим. В центрі може також зіграти Артем Гордієнко, що вписується в характеристику топ-команди: дві рівноцінні пари центральних захисників. Праворуч є Опанасенко (на підміні – Григорій Ярмаш), ліворуч – Микита Каменюка. В разі потреби капітана можуть підстрахувати ті ж таки Гордієнко або Ярмаш.

Чайковського та Гречишкіна назвемо основними опорними півзахисниками "Зорі", але не списуємо з рахунків Кирила Дорошенка, котрий створюватиме конкуренцію як фланговим півзахисникам, так і, власне, центральним. Руслан Маліновський виконуватиме роль плеймейкера, а розвантажуватиме свого лідера Юрій Вернидуб за рахунок використання послуг Любеновіча та Ліпартії. Хомченовський і Караваєв – флангові півзахисники, з якими конкуруватимуть Андрій Тотовицький (коли відновиться після травми) та Іван Петряк (якщо не піде в оренду). Пилипа Будківського з основи пробуватиме витіснити Артур Загорулько.

Як бачимо, "Зоря" дійсно може назбирати два приблизно рівноцінні склади, що напередодні старту луганців у Лізі Європи не може не тішити. Команда Юрія Вернидуба заслужила спробувати на смак груповий етап турніру ще минулого сезону, але нещасний випадок у Роттердамі перекреслив тоді всі старання. Сподіваємось, цього разу доля "Зорі" таки посміхнеться.

Орієнтовний склад на першу частину сезону

З прицілом на еврокубки. Міжсезоння лідерів Ліги Парі-матч - изображение 4

З прицілом на еврокубки. Міжсезоння лідерів Ліги Парі-матч - изображение 5"Дніпро" (Дніпропетровськ)

Тренер – Мирон Маркевич

Результат минулого сезону – третє місце

Прогноз на наступний сезон – третє місце

Досягнувши історичного результату в Лізі Європи, керівництво "Дніпро", мабуть, вирішило, що це ще не межа можливостей команди Мирона Маркевича. Інакше пояснити абсолютну бездіяльність клубу на трансферному ринку важко. Більше того дніпропетровська команда нарешті розлучилась зі своїм найяскравішим гравцем – Євгеном Коноплянкою, який не став продовжувати контракт та вирушив до "Севільї" підкорювати іспанську Примеру.

З іншого боку окрім Євгена "Дніпро" поки що не втрачав інших ключових гравців, хоча після феєричного минулого сезону в ЗМІ неодноразово з‘являлась інформація про зацікавленість Денисом Бойком, Євгеном Селезньовим, Артем Федецьким, Джабою Канкавою, навіть Валерієм Федорчуком. Перехід перспективного Мігунова на правах вільного агента до донецького "Шахтаря", який миттєво спровадив хлопця до "Іллічівця", навряд чи можна назвати критичним. Більшою проблемою стало повернення до "Карпат" Павла Ксьонза. Львівський клуб планує продати правого "латераля" у варшавську "Легію", однак сторони поки не зійшлись в ціні, то ж не варто виключати, що Павло все ж продовжить кар‘єру у "Дніпрі".

ДатаКомандаРах.СоперникПодробнее
05.07.2015"Дніпро" Дніпропетровськ0:1"Алеманія" (Ахен, Німеччина)огляд матчу >>
06.07.2015"Дніпро" Дніпропетровськ10:2АФК "Арнем"огляд матчу >>
08.07.2015"Дніпро" Дніпропетровськ2:2"Вайт Стар Брюссель" Бельгіяогляд матчу >>
10.07.2015"Дніпро" Дніпропетровськ1:4ПАОКогляд матчу >>
11.07.2015"Дніпро" Дніпропетровськ2:2"Зволле" Нідерландиогляд матчу >>
13.07.2015"Дніпро" Дніпропетровськ4:3"Брюгге" Бельгіяогляд матчу >>
15.07.2015"Дніпро" Дніпропетровськ1:0"Фенербахче" Стамбулогляд матчу >>

На зборах в Нідерландах Мирон Маркевич відшліфовував вже існуючу систему гри, паралельно ведучи пошуки внутрішніх резервів. Лівий фланг, який почав просідати ще після відходу Івана Стрініча та втечі Ежидіо, в новому сезоні, схоже, буде закріплений за Лео Матосом та Бруно Гамою. На місці Коноплянки може зіграти і Матеус, тим більше що справа повинен прибавляти Валерій Лучкевич. Щоправда, збори з командою 18-річний хавбек пропустив, оскільки спочатку їздив до Нової Зеландії на молодіжний чемпіонат світу, а потім виступав в складі збірної України на юніорському чемпіонаті Європи в Греції.

Сам Мирон Богданович зазначив, що у виїзних матчах знову використовуватиме тріо опорних півзахисників в центрі поля, при цьому Ротань буде більше ніж Канкава та Федорчук працювати на атаку. В тих же матчах, де "Дніпро" гратиме з позиції сили варто очікувати на появу в основі Романа Безуса, не виключено також, що дніпропетровці гратимуть з двома нападниками – Калінічем та Селезньовим, принаймні поки повністю не відновиться Зозуля.

В центрі захисту основною напевне стане пара Дуглас – Папа Гуйє, тоді як Чеберячко та Дмитро Чигринський, який продовжив контракт з клубом ще на рік, виконуватимуть роль дублерів. Враховуючи, що Маркевичу навряд чи варто очікувати кадрового поповнення, йому доведеться підтягувати до основи гравців дубля. В матчах Кубка України та проти відвертих аутсайдерів свій шанс, напевне, отримають Баланюк, Васильєв та інші лідери команди Дмитра Михайленка.

В цілому "Дніпро" залишився на своєму рівні та знову досягатиме результату за рахунок чіткої організації та характеру. Проте навряд чи цього вистачить, аби успішно виступити на всіх фронтах. Мирону Маркевичу знову доведеться розставляти пріоритети і цього разу, схоже, тренер кину усі сили на Чемпіонат України. Враховуючи зайнятість "Динамо" в Лізі Чемпіонів та перебудову "Шахтаря", шанси зайняти одне з двох перших місць у "Дніпра" будуть досить високими.

Орієнтовний склад на першу частину сезону

З прицілом на еврокубки. Міжсезоння лідерів Ліги Парі-матч - изображение 6

З прицілом на еврокубки. Міжсезоння лідерів Ліги Парі-матч - изображение 7"Шахтар" (Донецьк)

Тренер – Мірча Луческу

Результат минулого сезону – друге місце

Прогноз на наступний сезон – друге місце

Один з двох українських клубів, для кого сезон 2015/16 вже офіційно розпочався - донецький "Шахтар". Перемога в першому матчі над принциповим суперником може дозволити гірникам відчути хороший психологічний гандикап перед головними конкурентами на внутрішній арені. Плани на сезон у "помаранчево-чорних" очевидні - це повернути собі золоті медалі і покласти їх у Кубок України. Перешкодити зробити заплановане можуть поки тільки два клуби, і перемога над одним з них - це вже досягнення. До того ж перший за рік трофей трохи скрасив для команди Луческу не надто успішний минулий сезон.

Гірники традиційно провели насичені навчально-тренувальні збори і під час підготовки до нового сезону зіграли ряд матчів з дуже хорошими суперниками. Перемоги над "Монако" і "Базелем" повинні надати впевненості гірникам, а ігрова практика в міжсезоння ніколи не буває зайвою. У той же час підопічні Луческу двічі досить несподівано програли, що свідчить про процес перебудови "Шахтаря", пов'язаний з відходом кількох провідних гравців. "Айнтрахт" Брауншвейг, що представляє Другу Бундеслігу, виявився сильнішим за "помаранчево-чорних" та переміг з рахунком 1:2. Швейцарський "Сьон" у видовищному матчі переграв "Шахтар" 2:3. Цікаво, що всі голи у зустрічі забивалися в першому таймі, а Тейшейра до перерви ще й не реалізував пенальті.

ДатаКомандаРах.СоперникПодробнее
27.06.2015"Шахтар" Донецьк1:0"Нефтчі" Бакуогляд матчу >>
30.06.2015"Шахтар" Донецьк2:0"Шкендербеу" Албаніяогляд матчу >>
02.07.2015"Шахтар" Донецьк1:2"Айнтрахт" Брауншвейгогляд матчу >>
04.07.2015"Шахтар" Донецьк0:0"Лехія" Гданськогляд матчу >>
05.07.2015"Шахтар" Донецьк3:0"Монако" (Монако)огляд матчу >>
07.07.2015"Шахтар" Донецьк2:3"Сьон" Швейцаріяогляд матчу >>
09.07.2015"Шахтар" Донецьк3:1"Базель" Швейцаріяогляд матчу >>

Трансферна кампанія гірників літнім міжсезонням виявилася досить активною, особливо якщо порівнювати з минулими сезонами. Не зміг Луческу втримати Луїса Адріано і Дугласа Косту, багаторічних лідерів команди, які, втім, давно збиралися покинути Україну і пограти в чемпіонатах топ-п‘ятірки. Також відхід Фернандо та Ілсіньо дещо послабили "Шахтар", хоча розрив відносин з цими бразильцями точно не стане критичним.

Взагалі подібні кадрові втрати не повинні вплинути на гру "помаранчево-чорних", у розпорядженні Луческу залишається досить багато хороших виконавців, конкуренція в донецькому клубі зберігається дуже висока. До того ж повернувся в команду Едуардо і Факундо Феррейра, а також з'явився хороший шанс у талановитих українських гравців Сергія Гриня і Максима Малишева проявити себе і набратися досвіду в матчах на найвищому рівні.

У два нападники, як це було в минулому сезоні, "Шахтар" навряд чи буде грати. Найчастіше, напевно, Гладкий буде виходити в основі, але Едуардо також має отримати можливість повернути собі місце серед одинадцяти найкращих. У меншій мірі це буде стосуватися і Факундо Феррейри. Праворуч дублером Марлоса буде Гринь, а зліва у Тайсона буде дуже серйозна конкуренція в особі Бернарда. На позиції під нападаючим без сумнівів буде грати один з кращих футболістів минулого сезону - Алекс Тейшейра, але є надія, що і Віктор Коваленко буде все частіше з'являтися в основі "Шахтаря".

В опорній зоні основними будуть Степаненко і Фред, а Малишев з легкістю замінить Фернандо. Також в середині поля може зіграти і Дентіньо. У захисті все більш-менш традиційно - Ракицький, Кучер, Срна, безсумнівно, будуть основними, Кривцов і Ордець на підхваті. Шевчук, Азеведо та Ісмаїлі конкуруватимуть за позицію лівого латераля. Так як і голкіпери Пятов і Каніболоцький.

Матчів у "Шахтаря" в сезоні 2015/16 буде досить багато, в трьох турнірах грають гірники і в усіх них ставлять максимальні цілі. До того ж у Лізі Чемпіонів починають донеччани рано, з забутого вже третього кваліфікаційного раунду. Так що ігрова практика буде у широкого кола футболістів.

Орієнтовний склад на першу частину сезону

З прицілом на еврокубки. Міжсезоння лідерів Ліги Парі-матч - изображение 8

З прицілом на еврокубки. Міжсезоння лідерів Ліги Парі-матч - изображение 9"Динамо" (Київ)

Тренер – Сергій Ребров

Результат минулого сезону – Чемпіон

Прогноз на наступний сезон – Чемпіон

Команда київського "Динамо" після трирічної перерви повертається в Лігу Чемпіонів. При цьому синьо-білим не доведеться проходити виснажливе сито кваліфікації, що дозволяє не форсувати підготовку та підійти до вирішальних осінніх матчів в оптимальній формі. Про те, що динамівці поки не готові хоча б відсотків на 80, засвідчив поєдинок за Суперкубок, в якому "Динамо" періодично демонструвало змістовну гру, однак "Шахтар" в цілому здобув закономірну перемогу.

Гра з гірниками також засвідчила, наскільки команді Сергія Реброва буде важко, в першу чергу на міжнародній арені, без Джермейна Ленса. Голландський вінгер проміняв участь в Лізі Чемпіонів на боротьбу з "Сандерлендом" за місце під сонцем в Англійській Прем‘єр-лізі. Наскільки виправданий такий крок для самого футболіста динамівських вболівальників напевне не особливо цікавить, а ось те, що достойної заміни прямо зараз в їх команді немає, викликає тривогу. Микола Морозюк, який повернувся до рідного клубу одразу по завершенню минулого чемпіонату, більше підходить для внутрішнього користування. За місце в основі він буде конкурувати з досвідченим Олегом Гусєвим та молодим Сергієм Мякушком. Останній якнайкраще проявив себе в ужгородській "Говерлі" та заслужив на те, аби спробувати свої сили в компанії значно сильніших партнерів.

ДатаКомандаРах.СоперникПодробнее
02.07.2015"Динамо" Київ2:0"Універсітатя" Крайоваогляд матчу >>
03.07.2015"Динамо" Київ0:0"Легія" Варшаваогляд матчу >>
06.07.2015"Динамо" Київ3:0"Шкендербеу" Корчеогляд матчу >>
07.07.2015"Динамо" Київ2:1"Айнтрахт" Брауншвейгогляд матчу >>
10.07.2015"Динамо" Київ1:0"Фортуна" Дюсельдорфогляд матчу >>
11.07.2015"Динамо" Київ-:-"Вікторія" Пльзеньматч не закін.

Окрім Ленса існує вірогідність, що "Динамо" втратить і Андрія Ярмоленка. Кращий футболіст України минулого сезону відверто заявляє, що хоче пограти в топ-чемпіонаті, однак не бажає міняти рідну команду на аби кого. Чи задовольнять рівень амбіцій Андрія "Рома", ПСЖ чи "Ліверпуль", яким і приписують предметний інтерес до гравця, сказати важко. Якщо Ярмоленко погодиться на чиюсь пропозицію, це вже буде великою проблемою "Динамо", адже команда в один момент залишиться вже без двох визначальних виконавців.

Втім, забігати наперед не будемо, поки київський клуб готується до майбутніх баталій в максимально бойовому складі, який вдалось поглибити за рахунок підписання окрім Морозюка ще двох вільних агентів. Вірогідний відхід Мбокані та відсутність через травму Теодорчика вдалось компенсувати за рахунок Жуніора Мораєса. Бразильський нападник адаптувався до українського футболу в донецькому "Металургу" та в позаминулому сезоні проявив себе з кращого боку. Чи вдасться йому витиснути з основи Артема Кравця, поки сказати важко. В будь-якому випадку конкуренція ніколи зайвою не буде.

Ще один новачок – серб Радосав Петровіч – максимально розширив вибір в центрі поля. Опорний хавбек в першу чергу повинен розвантажити Сергія Рибалку, але може зіграти й трохи вище. Саме приходом Петровіча можна пояснити оренду Чумака до ужгородської "Говерли". Окрім Євгена на курси молодого бійця до В‘ячеслава Грозного поїде ще більше десяти футболістів. Такий хід виглядає абсолютно виправданим, адже шансів отримати ігровий час в першій команді у них було відверто мало. Не виключено, що до "Говерли" знову повернеться і Максим Коваль, якому важко буде конкурувати з Рибкою та Шовковським.

Навряд чи Сергій Ребров та Рауль Ріанчо будуть вносити серйозні зміни до звичної тактики своєї команди. "Динамо" знову буде грати в розташуванні 4-1-4-1, при цьому розширюючи арсенал колективних дій. Достатня глибина складу дозволяє киянам сміливо дивитись на власні перспективи захисту чемпіонського звання, а ось в Лізі Чемпіонів багато буде залежати від жеребкування та здатності команди компенсувати втрату Джермейна Ленса.

Орієнтовний склад на першу частину сезону

З прицілом на еврокубки. Міжсезоння лідерів Ліги Парі-матч - изображение 10

Оцените этот материал:
Комментарии
Войдите, чтобы оставлять комментарии. Войти
Vo_lic (Днепропетровск)
Без Ленса и Ярмолы, Динамо выглядит претендентом на 3 место. Посмотрим, может и выплывет кто-то новый
Ответить
0
0
Вернуться к новостям
Комментарии 4
Vo_lic (Днепропетровск)
Без Ленса и Ярмолы, Динамо выглядит претендентом на 3 место. Посмотрим, может и выплывет кто-то новый
Ответить
0
0
Lex Sunda (Конотоп - Полтава)
Всё равно Заря без судей ни чего не сможет.
Ответить
0
6
Smooth da Hustler (Львів)
у Сапая появился брат близнец ))
Ответить
0
1
SSL (Енакиево)
Прогнозисты елы палы =)))
Ответить
1
0

Новости Футбола

Лучшие букмекеры

Букмекер
Бонус