Владимир Мыленко
Владимир Мыленко

Владимир Мыленко - результаты и расписание матчей, турнирная таблица, новости.

1983. Металург як дисиденти


1983. Металург як дисиденти


Все менше часу залишається до того моменту, коли про запорізький "Металург" можна буде говорити лише у минулому часі. Клуб залишають останні працівники. В цей печальний момент хотілось би нагадати одну давню історію, як запорізька команда, сама того не бажаючи, опинилась у ролі опонентів чинної влади.

Це був 1983-й рік. На початку січня "металурги" відправились до братньої Чехословаччини, де 13-го числа зіграли товариський матч із "одноклубниками" з команди TJ NHKG Ostrava. (NH якраз і означає "металургійний завод".) Матч, казали очевидці, був непоганий, голів забили багато і завершили поєдинок нічиєю 3:3.

"І що тут такого" - спитаєте ви. Звичайна історія. Але проблема була в тому, що "Металург" відправився до Острави без дозволу Спорткомітету СРСР. І за цю самодіяльність радянська футбольна влада жорстоко покарала запоріжців.

За місяць, 19-го лютого, "Металург" мав грали у Ростові-на-Дону поєдинок проти місцевго СКА - 1/32 фіналу Кубку СРСР. Але матч не відбувся. Армійці отримали технічну перемогу і пішли далі. Про причину техперемоги СКА тодішня спортивна преса (газета "Футбол") не написала ні слова, ба більше - взагалі не згадала про цей поєдинок. Паралельно не відбувся ще один поєдинок, СКА (Хабаровськ) - "Шинник" (Ярославль), але тут все було зрозуміло, ярославці просто не приїхали на гру.

А про "Металург" - мовчок. Справа в тому, що запоріжців дискваліфікували саме за той товариський поєдинок. Точніше, за те, що від був зіграний без дозволу футбольної влади. Ось інформація про це з діаспорної газети "Свобода".

1983. Металург як дисиденти - изображение 1

До речі, "Шинник", який не приїхав до Хабаровська, теж покарали дискваліфікацією - ще й на наступний сезон.

Ну, і кілька слів про суперника "Металурга". Команда, яка зараз називається FC Ostrava-Jih, ніколи не грала в елітному дивізіоні - ні в чехословацькі, чи в чеські часи. Чотири сезони в другій за рангом лізі (востаннє - 1980-го) - це і всі досягнення в соціалістичному футболі. За Чехії FC NH Ostrava в кінці 90-х два сезони поспіль грав в другому дивізіоні, але не витримав фінансового навантаження - і збанкрутував. Відродили його через три роки - і тепер він грає в сьомій за ліком лізі тамтешнього клубного футболу.

Следите за нами:


Оцените этот материал:
Поделиться с друзьями:

Авторизуйтесь на сайте, для того чтобы голосовать.
Комментарии (0)
Войдите, чтобы оставлять комментарии. Войти

Новости Футбола

Лучшие букмекеры

Букмекер
Бонус