Кінець города Жданов - UA-Футбол

Последние записи в блогах

Футбол Украины - результаты и расписание матчей, турнирная таблица, новости.
  • FB
  • Twitter
  • Google Plus
<< Назад

Редакция не несет ответственности за содержание записей в блогах

Кінець города Жданов

Кінець города Жданов

Автор: Volodymyr Mylenko

10 июня 2015, среда. 22:38

Пишуть, що Володимир Бойко помер. Той, що колишній "хазяїн" Маріуполя і почесний президент ФК "Іллічівець". Кожна смерть - це перш за все трагедія, але тут особисто я бачу добрячу порцію символізму.

Бойко був натуральною радянською людиною. І керівником таким самим - глибоко радянським. Пам'ятаєте, як вас дивувало і навіть обурювало те, що він під час матчів свого клубу сидів не у ВІП-ложі стадіону "Іллічівець", а на "Донбас-Арені", ще й у курточці з емблемою "Шахтаря"? А для нього це було абсолютно нормально. Бо це було по-радянськи. Так само тодішні "власники" "клубів", перші секретарі обкомів партії, ставились до своїх клубів - от вони є, але головне у нас в республіці "Динамо", ми йому допомагаємо (гравцями), ми за нього уболіваємо (бо це флагман українського футболу) і таке інше.

От для нього таким динамо був "Шахтар". Це був флагман його "республіки". Тому для нього цілком природнім було навіть на матчі ІМ-ШД сидіти з кротолого на серці. Бо - так прийнято.

І місто у нього було - глибоко совковим. Настільки, що його чесніше було б називати Ждановим. Так от символізм у тому, що коли Маріуполь таки стає Маріуполем - хазяїн Жданова і залишив цей світ. А разом з ним залишив УПЛ (поки що тільки УПЛ) і його кишеньковий клуб, "Іллічівець". Клуб, який, очевидно, змінить свою назву - назву, що йому, як і заводу, принесли часи Бойка, совкові часи. (Для тих, хто не знає - нинішній завод імені Ілліча було створено ще в кінці позаминулого століття, а більшовики його перейменували.)

В Україні закінчується постсовкова епоха. В Маріуполі навіть не постсовкова, а неосовкова (а для багатьох - так і просто совкова, просто з іншими грошима і паспортами іншого кольору.) Ідуть в минуле совкові назви, совкові реалії, поняття. І Бойко пішов. Звісно, це ніяким чином не пов'язано - стара людина, колись би прийшлося помирати. Але те, що смерть настигла його саме зараз, в момент остаточного краху його світу, в момент зникнення всіх совкових атрибутів, в момент вильоту і перейменування його футбольнолго клубу - отут і є якийсь такий випадковий, але глибокий символізм.

Последнее изменение: 10 июня 2015, среда. 22:41


© UA-Футбол 2002-2017.
Все права на материалы, находящиеся на сайте www.ua-football.com, охраняются в соответствии с законодательством Украины.
Материалы сайта предназначены для лиц старше 18 лет (18+).
Пишите нам: [email protected]